AusseerlandPokud máte rádi hory, pěší túry, výtečnou kuchyni, dobré zázemí a wellness, vyberte si pro dovolenou rakouský region Ausseerland. Byli jsme tam o Velikonocích, užít si poslední sníh a pozorovat, jak se probouzí jaro. Užili jsme si lyžování, pokud nám to dovolilo počasí (v závěru dovolené pršelo, ale to se v dubnu někdy děje, byl to konec jarní sezony).

 

Vyzkoušeli jsme místní kuchyni - tradiční jídla, vynikající štýrské víno, minerální prameny, lázně a také welness centrum s bazénovým a saunovým světem, kde můžete strávit půl dne a budete krásně odpočatí.
Myslím si, že tady musí být krásně i nyní na jaře! Skončilo období plískanic a tání sněhu, probudily se stromy a rozkvetly květiny.

Proč jet do regionu Ausseerland na jaře?

V regionu Ausseerland najdete krásnou přírodu. Majestátní vrcholky hor, horská jezera s průzračnou vodou. Nyní v květnu kvete luční kvítí, zasněžené vrcholky hor krásně kontrastují s travnatými údolí a hoskými vesnicemi, kde se na loukách pasou krávy. Máte rádi jízdu na kole a milujete aktivní dovolenou? Pak sem rozhodně vyrazte na kola! Teprve když vyrazíte přímo po cyklostezce, která vás provede místy, na která byste se autem nebo pěšky nedostali. Vnímejte krásu přírody, nádherná jezera a údolí s mohutnými skalními štíty. Pokud se vám ještě vydaří počasí, je to ideální dovolená.

Ausseerland

Kam na kola?

Rádi jezdíte na kole a poznáváte nové místa? Rakouský region Ausseerland - Salzkammergut (v češtině známý pod názvem Solná Komora) ukrývá kromě nádherné přírody a památek také stovky kilometrů kvalitních cyklostezek a tras pro horská kola. Právě tady vedou ty nejhezčí trasy pro horská kola. Pohodáři si většinou vybírají rovinaté trasy kolem jezer a sportovci naopak vyráží do okolních hor. Mezi pohodové trasy patří např. 30 kilometrová trasa kolem 5 jezer nebo solnokamerská cyklostezka pod číslem R61. A velkou výhodou je, že máte koupání přímo u trasy.
Pokud naopak chcete pořádně šlápnout do pedálů, tak si do baťohu přibalte balení energetických tyčinek. Oblíbená trasa Dachsteinrunde se plánuje na tři dny během, kterých překonáte 7.800 výškových metrů.

V roce 1997 byla jižní část Solné komory v okolí Dachsteinu a Hallstatu zařazena na seznam Světového dědictví UNESCO.
Podrobnější informace o ubytování můžete žádat v tamějším turistickém centru. Tourismusverband Ausseerland - Salzkammergut
Bahnhofstraße 132
A-8990 Bad Aussee
Tel.: +43 (0)3622-54040-0
e-mail: info@ausseerland.at
www.ausseerland.at

Doporučujeme: Tip pro lyžaře pro příští sezonu - vyzkoušejte lyžařské středisko Tauplitz v regionu Ausseerland

Na své si v Tauplitz přijdou jak nároční lyžaři, tak i začátečníci nebo rodiny s dětmi. Z celkového počtu 42 kilometrů sjezdovek patří 6 kilometrů mezi nejtěžší černé, zatímco červených i modrých je po 18 kilometrech. Převýšení sjezdovek dosahuje úctyhodných 1.069 metrů. Skiareálu dominují čtyři hlavní trasy sjezdovek, které jsou mezi sebou propojeny s pomocí neuvěřitelného množství krátkých vleků. Díky nim nemusíte nikde šlapat a můžete si užívat překvapivě rozsáhlé lyžařské safari. Nejdelší a nejlepší sjezdovky najdete podél nové kabinky na Mittersteinu. Naopak středně a méně náročné sjezdovky si užijete na náhorních svazích nad hranicí lesa.

Ausseerland

Musím říci, že sjezdovky byly opravdu perfektní. Kabinková lanovka „Vajíčko“ vás vyveze až na samotný vrchol, odkud se rozhodnete, co všechno chcete sjíždět a kam se dostat. Můžete jednoduše přejet na vedlejší sjezdovky a na další vleky, postupně tak projet a užít si celé středisko. A když vás zastihne hlad nebo jen chuť si odpočinout, sednout si na kávu a kochat se výhledy po kraji, zastavte se na jedné z horských chalup - restauraci. Kuchyně výtečná, velký výběr všech možných jídel cenově dostupných. Lehátka pro slunečné počasí jsou vždy připravena! Na své si přijdou i milovníci běžek! Více informací v českém jazyce najdete na www.dietauplitz.com

Reklama