Maximální povolená rychlost je 50 km/h v obci, 100 km/h mimo obec (Tyrolsko a Vorarlbergsko 80 km/h) a 130 km/h na dálnici.

Dálnice a většina rychlostních komunikací označených „S" je zpoplatněna prostřednictvím známky, desetidenní stojí letos 7,70 EUR, dvouměsíční 22,20 EUR a roční 73,80 EUR. Známky se dají koupit na pumpách u hranic.

Platí se také za průjezd některými horskými průsmyky a tunely, mýtné je stejné jako vloni.

V době konání fotbalového EURO, tedy až do 1. 7. 2008 Rakousko znovu zavedlo kontroly na státních hranicích.

Od 1.1.2008 musí jezdit řidiči i přes den s rozsvícenými tlumenými světly.

Od letošního roku se zavádí povinnost zimních pneumatik a to vždy k 1. listopadu.

Při menších nehodách se stejně jako v ČR nemusí volat policie, stačí, když se účastníci dohodnou a vymění si osobní údaje. Pokud je policie v těchto případech přivolána, účtuje si poplatek 40 EUR.

Policisté smí vybírat v hotovosti pokutu max. 36 EUR. V případě vyšší pokuty však mohou požádat o zaplacení zálohy až do výše 1308 EUR.

Pokud nedisponujete hotovostí k zaplacení pokuty, smějí vám policisté zabavit i věci z vašeho osobního majetku v této hodnotě (oblečení, elektronika a další).

Je povolena hranice 0,5 promile alkoholu v krvi řidiče.

Pokuta za překročení rychlosti o 20 km/h se v Rakousku pohybuje od 20 EUR, za projetí na červenou od 70 EUR a za jízdu pod vlivem alkoholu nad povolený limit je pokuta od 220 EUR.

Reklama