Údolí Stubai 2016: Turisté najdou ve Stubaiském údolí mnoho možností pro perfektní strávení letní dovolené - více nabídek, výletů, sportovních aktivit a skvělých momentů. Stubaiský ledovec nabízí množství zážitků, které skloubí ledovcové i turistické aktivity. Na návštěvníky čeká i spousta dalších zajímavých míst a rozšířený program aktivit.

Množství letních aktivit ve Stubaiském údolí rok od roku stoupá. Díky investicím do nových projektů a rozšiřování stávající nabídky jak v údolí, tak na ledovci, dokáže oblast uspokojit přání všech milovníků hor. Zajímavostí Stubaiského údolí je výzva v podobě zdolání sedmi nejvyšších vrcholů, takzvaný Seven summits. Vybrané hory nejsou jen nejvyšší a nejnáročněji dostupné v oblasti, ale každá z nich má také své jedinečné kouzlo. Mezi ně patří například Serles (2717 m), Elfer (2505 m) nebo Habicht (3277 m). Zájemci si na začátku vyzvednou průkaz, do kterého na každém vrcholku dostanou razítko. Za razítka ze tří vrcholů mají turisté nárok na triko z turistické kanceláře. A na ty, kdo zvládnou zdolat všech sedm vrcholků, čeká odměna v podobě nejen dobrého pocitu, ale také trofeje z borového dřeva.

Tyrol

Zázemí Stubaiského údolí využívají kromě turistů také profesionální sportovci. Mezi nimi byli v nedávné době i francouzští fotbalisté, kteří se tady od 31. května do 3. června připravovali na EURO 2016. Mezi sportovci se Stubaiské údolí těší oblibě nejen díky kvalitnímu ubytování, ale také díky excelentním tréninkovým podmínkám v nadmořské výšce 1000 metrů, alpskému stadionu v Neustiftu a tréninkovým hřištím ve Fulpmes.

Více zážitků na Stubaiském ledovci

V letní sezóně 2016 je díky lanovkám Gamsgarten a Rotadl snadno dostupný vrchol hory Rotadlkopf v nadmořské výšce 3015 m. Odsud je pak krásný výhled do ledovcového světa. Ledovce jsou na dosah na turistické trase okolo ledovce Daunferner. U východu lanovky Rotadl se mohou návštěvníci dozvědět zajímavé informace o ledovci a historii lyžařského střediska, osvěžit se mohou v ledovém baru v ledovci Daunferner. Horská stanice lanovky Gamsgarten nabízí tyrolské delikatesy, BBQ a zmrzlinu. Pro děti je tady připraveno hřiště a vodní hry. Tato stanice funguje zároveň jako výchozí bod pro každodenní túry s průvodcem k ledovci Daunferner.

Tyrol

Ze stanice lanovky Rotadl je možné dojít přes ledovcové trasy také k vyhlídce TOP OF TYROL v nadmořské výšce 3210 m. Turisté cestou míjí nejvýše položenou rakouskou restauraci Jochdohle nebo kapli Schaufeljoch. Ti, kteří by se chtěli v letních dnech trochu zchladit, mohou navštívit ledovcovou jeskyni ve Stubaiském ledovci. 200 metrů dlouhý okruh vnitřkem ledovce přibližuje návštěvníkům ledovcové jevy, jako jsou morény nebo ledovcové mléko. Stubaiský ledovec je v létě otevřený od 9. července do 4. září, otvírací doba je závislá na přístupu a sněhových podmínkách.

Fascinující Stubaiské údolí

Tyrolské Stubaiské údolí, které leží nedaleko Innsbrucku a je snadno dostupné z Německa, Rakouska, Švýcarska i Itálie po Brennerské dálnici. Údolí má na délku 35 kilometrů a je obklopené 80 ledovci a 109 třítisícovými vrcholy. Hlavními regionálními městy v okolí jsou Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg.

Nespočet letních i zimních aktivit láká zejména příznivce akčnější dovolené. Stubaiský ledovec, který je zároveň největší v Rakousku, nabízí špičkové lyžování až do konce května. Léto zase přeje těm, kteří rádi podnikají túry po horách. Vybrat si mohou z tras v okolí vesnice Mieders, kam vede kabinová lanovka Serles, nebo v Neustiftu, kam se turisté dostanou lanovkou Elfer. K dispozici je také alpský zábavní park Schlick 2000 ve Fulpmes. Sportovnímu vyžití ve Stubaiském údolí se meze nekladou – v nabídce je vše od chůze, lezení, jízdy na kole, přes rafting, jízdu na kajaku a Nordic walking až po tenis, jógu, plavání a mnoho dalšího.

Turistům je v oblasti Stubaie k dispozici 1 pětihvězdičkový hotel, 3 čtyřhvězdičkové a 2 tříhvězdičkové hotely kategorie superior, 33 dalších čtyřhvězdičkových a 40 tříhvězdičkových hotelů s velice vysokým standardem služeb. Kromě toho se v údolí nachází celkem asi 4 700 lůžek v prázdninových apartmánech, ubytování typu Bed&Breakfast, tradičních farmách, ale také v kempech, které nabízejí veškeré potřebné vybavení.

Tyrol

Při návštěvě Stubaie se vyplatí zvážit koupi tzv. Stubai Super Card, která otevírá dveře k mnoha benefitům, jako je například cestování autobusem zdarma, využíván Stubaiských kabinových lanovek nebo vstup do bazénů v Neustiftu a Miedersu. Karta je k dostání u smluvních partnerů od května do října.

Více informací o aktuálních nabídkách, datech a událostech je k dispozici na internetových stránkách www.stubai.at. Najít vhodné ubytování během dovolené může pomoct funkce online vyhledávání ubytování. Veškeré dotazy budou zodpovězeny na telefonním čísle +43 (0)501881-0 nebo na emailu info@stubai.at. Pro all-inclusive rezervace nebo dopravu z/na letiště v Mnichově nebo Innsbrucku prosím kontaktujte kancelář Stubaiského turismu na telefonním čísle +43 (0)501881-171 nebo 172 nebo na emailu stubaitouristik@stubai.at.

Reklama