Rakletování – tedy „Raclette“ – je jedním z typických pokrmů ve Švýcarsku. Základem tohoto pokrmu je tradičně sýr Raclette. Od značky Madeta ale víme, že pro domácí rakletování lze použít i sýry, jako je Romadur, niva, plátkový sýr Lipánek a mnoho dalších. Dokonce i oblíbený syreček. Tradiční přílohou při rakletování jsou opékané či vařené brambory, šalotka nebo nakládané okurčičky.

Vybrali jsme si čtyři recepty, se kterými jsme rakletování zrealizovali. Testované recepty najdete všechny na těchto stránkách:

Základem pro rakletování jsou kvalitní suroviny a samotný přístroj, který vám roztopí sýr – tedy rakletovač. My jsme použili rakletovač Boska – objednat si ho případně můžete ZDE. Je to velmi šikovný pomocník, který vám rozpustí na pánvičkách sýr, který na ně nakrájíte. Snadná obsluha a manipulace, děkujeme Madetě za super tip.

Testování proběhlo za velmi pozitivních reakcí. Všechny recepty byly velmi chutné a rozdílné. Krásně jsme vyzkoušeli, jak lze tekoucí horký sýr zkombinovat s různými přílohami a chutěmi. Za nás je to skvělá inspirace pro kulinářský zážitek. Ať už jste sami doma, nebo čekáte návštěvu, u rakletování se nejen dobře najíte, ale také se zabavíte přípravou a celým procesem. Během rakletování se vám díky všem sálajícím vůním správně nastaví chuťové pohárky a pak si užijete hotový pokrm!

Přečtěte si recenze našich čtenářek, které s námi testovaly recepty a sýry od Madety:

Nejvíce mi chutnal Jihočeský syreček s plněným bramborem, chuť byla jemná a vyvážená. Vynikající i jako tip na rychlou večeři.

Romadur se špekem a cibulí byl skvělý, v kombinaci s opečeným chlebem delikátní předkrm.

Madeland ve směsi s kapary a medem byla zajímavá sladko-kyselá kombinace, kterou podtrhla sušená rajčata.

Překvapivá byla také kombinace nivy na víně s vlašskými ořechy a červeným vínem. Kombinace použitého koření dala nivě zajímavou nasládlou chuť, ideální by byla třeba s lehce opečenou bagetkou, aby člověk mohl vytřít vynikající šťávu.

Celkově byly všechny sýry a recepty vynikající.

Nevšední kombinace výrazných chutí se roztančily na jazyku. Díky vůni se spouštěly sliny i sousedům.

Sýry mi moc chutnaly. Pokaždé, když vyberete sýr od Madety, nespletete se. Můžete vybrat Madeland, Romadur anebo nivu, a smysly, které odpovídají za chuť, vám řeknou „ANO, to je přesně to, co hledám/potřebuji“.

Ochutnávku sýrů mohu přirovnat k dovolené na ostrově Madeira. Zapomeneš na každodenní stres, na povinnosti, jen cítíš ve vzduchu, jak se mění vůně. Asi Madeta vymyslela recept na anti-stres.

Sednout si do stínu, pozvat kamarády a udělat sýr na rakletu.

Já osobně preferuji nivu na víně, anebo Romadur s pečenou zeleninou a kousky špeku. Zkuste to, nebudete litovat. Dobrou chuť!

Nejlepší je podle mě „niva na víně“. S tím, jak často jezdím do Španělska, ihned poznám „španělskou duši“. Recept „niva na víně“ má ten správný španělský temperament, do kterého se určitě zamilujete.

V dnešní neklidné době se člověk potřebuje uvolnit, zrelaxovat. Co je nejlepší: víno a sýr. Víno vás dostane do správné nálady a sýr k tomu přidá třešničku na dortu. Recept „niva na víně“ obsahuje to, co člověka ani nenapadne spojit v jednom talíři.

Vyzkoušejte skvělý recept s nivou – rozpečte ji na rakletu, přidejte víno, vlašské ořechy, špetku badyánu, skořice a hřebíčku.

Vychutnávejte a nechte se odnést do jiného světa.

Mohu říci, že skutečně všechny kombinace byly výtečné, a hlavně celý fenomén kolem „raclette“ je skvělý, protože to donutí lidi jíst postupně a je čas na zábavu a pozvolné trávení.

Děkujeme všem zúčastněným za recenze a budeme rádi, když si doma se sýry Madeta také rakletování vyzkoušíte. Budete stejně nadšení, jako my!

Vyzkoušejte rakletování a podělte se s námi se svými zážitky na Instagramu pod hashtagem #rakletujsmadetou.

Více inspirace a receptů naleznete zde.


Přejeme Vám dobrou chuť.
Vaše Madeta.

Reklama