rep2str.jpg

Rakletování – tedy „Raclette“ – je jedním z typických pokrmů ve Švýcarsku. Základem tohoto pokrmu je tradičně sýr Raclette. Od značky Madeta ale víme, že pro domácí rakletování lze použít i sýry, jako je Romadur, niva, plátkový sýr Lipánek a mnoho dalších. Dokonce i oblíbený syreček. Tradiční přílohou při rakletování jsou opékané či vařené brambory, šalotka nebo nakládané okurčičky.

5f3bd593d3ef9rep-redkmal.jpg5f3bd5a3554a8rep1mal.jpg

Vybrali jsme si čtyři recepty, se kterými jsme rakletování zrealizovali. Testované recepty najdete všechny na těchto stránkách:

rep4str.jpg5f3bd619dcb0erep3str.jpg

Základem pro rakletování jsou kvalitní suroviny a samotný přístroj, který vám roztopí sýr – tedy rakletovač. My jsme použili rakletovač Boska – objednat si ho případně můžete ZDE. Je to velmi šikovný pomocník, který vám rozpustí na pánvičkách sýr, který na ně nakrájíte. Snadná obsluha a manipulace, děkujeme Madetě za super tip.

rep5str.jpgrep7str.jpg

Testování proběhlo za velmi pozitivních reakcí. Všechny recepty byly velmi chutné a rozdílné. Krásně jsme vyzkoušeli, jak lze tekoucí horký sýr zkombinovat s různými přílohami a chutěmi. Za nás je to skvělá inspirace pro kulinářský zážitek. Ať už jste sami doma, nebo čekáte návštěvu, u rakletování se nejen dobře najíte, ale také se zabavíte přípravou a celým procesem. Během rakletování se vám díky všem sálajícím vůním správně nastaví chuťové pohárky a pak si užijete hotový pokrm!

rep9stre.jpgrep10str.jpg

Přečtěte si recenze našich čtenářek, které s námi testovaly recepty a sýry od Madety:

Nejvíce mi chutnal Jihočeský syreček s plněným bramborem, chuť byla jemná a vyvážená. Vynikající i jako tip na rychlou večeři.

Romadur se špekem a cibulí byl skvělý, v kombinaci s opečeným chlebem delikátní předkrm.

Madeland ve směsi s kapary a medem byla zajímavá sladko-kyselá kombinace, kterou podtrhla sušená rajčata.

Překvapivá byla také kombinace nivy na víně s vlašskými ořechy a červeným vínem. Kombinace použitého koření dala nivě zajímavou nasládlou chuť, ideální by byla třeba s lehce opečenou bagetkou, aby člověk mohl vytřít vynikající šťávu.

Celkově byly všechny sýry a recepty vynikající.

rep16str.jpgrep18str.jpg

Nevšední kombinace výrazných chutí se roztančily na jazyku. Díky vůni se spouštěly sliny i sousedům.

Sýry mi moc chutnaly. Pokaždé, když vyberete sýr od Madety, nespletete se. Můžete vybrat Madeland, Romadur anebo nivu, a smysly, které odpovídají za chuť, vám řeknou „ANO, to je přesně to, co hledám/potřebuji“.

Ochutnávku sýrů mohu přirovnat k dovolené na ostrově Madeira. Zapomeneš na každodenní stres, na povinnosti, jen cítíš ve vzduchu, jak se mění vůně. Asi Madeta vymyslela recept na anti-stres.

Sednout si do stínu, pozvat kamarády a udělat sýr na rakletu.

Já osobně preferuji nivu na víně, anebo Romadur s pečenou zeleninou a kousky špeku. Zkuste to, nebudete litovat. Dobrou chuť!

Nejlepší je podle mě „niva na víně“. S tím, jak často jezdím do Španělska, ihned poznám „španělskou duši“. Recept „niva na víně“ má ten správný španělský temperament, do kterého se určitě zamilujete.

V dnešní neklidné době se člověk potřebuje uvolnit, zrelaxovat. Co je nejlepší: víno a sýr. Víno vás dostane do správné nálady a sýr k tomu přidá třešničku na dortu. Recept „niva na víně“ obsahuje to, co člověka ani nenapadne spojit v jednom talíři.

Vyzkoušejte skvělý recept s nivou – rozpečte ji na rakletu, přidejte víno, vlašské ořechy, špetku badyánu, skořice a hřebíčku.

Vychutnávejte a nechte se odnést do jiného světa.

Mohu říci, že skutečně všechny kombinace byly výtečné, a hlavně celý fenomén kolem „raclette“ je skvělý, protože to donutí lidi jíst postupně a je čas na zábavu a pozvolné trávení.

5f3bd3a53c125redakce-1-2-stredni.jpg

Děkujeme všem zúčastněným za recenze a budeme rádi, když si doma se sýry Madeta také rakletování vyzkoušíte. Budete stejně nadšení, jako my!

Vyzkoušejte rakletování a podělte se s námi se svými zážitky na Instagramu pod hashtagem #rakletujsmadetou.

Více inspirace a receptů naleznete zde.


5f2807f556319obrazek.png

5f085fcf562e6obrazek.png

Přejeme Vám dobrou chuť.
Vaše Madeta.

Reklama