První a jediný veletrh pro miminka a maminky se konal ve dnech 11.–13. 5. 2007 v rámci Světového týdne respektu k porodu ve Veletržním paláci v Praze. Úspěch, zájem i spokojenost vystavovatelů i počet návštěvníků předčily očekávání organizátorů.

Ve Velké dvoraně Veletržního paláce vyzdobené od stropu symbolickými plenkami se prezentovalo celkem 60 vystavovatelů. Veletrh souběžně s výstavou Umění porodit navštívilo 4600 návštěvníků a nepočítaně kočárků a dětí ještě nenarozených, které si maminky přinesly s sebou v bříšku.

Vystavovatelé
V unikátní koncentraci výrobců a organizací na jednom místě převažovali výrobci a distributoři plenkového zboží. Nechyběly však ani kočárky, těhotenská móda, odběry pupečníkové krve, šátky na nošení dětí, těhotenské automobilové pásy, literatura, nabídka předporodních kurzů a cvičení, kosmetika pro maminky a nejmenší, nehtíkové poradenství, poradna pro dvojčata, květinový servis či hračky pro nejmenší. Díky podpoře společnosti Delpharmea Nutraceuticals se mohly prezentovat i neziskové organizace, které pracují s těhotnými ženami, mladými rodinami a nejmenšími dětmi, a seznámit tak veřejnost se svými službami.
Účastnily se i dvě zahraniční firmy – Febromed nabízející vybavení porodních sálů v duchu přirozeného porodu a Kotura design s porodní stoličkou a dětskými postýlkami špičkového evropského designu. Další zahraniční akvizice budou patřit k hlavním úkolům realizačního týmu pro příští rok, neboť cílem je seznámit české maminky s nejnovějšími evropskými trendy výrobků pro období od těhotenství ke kojeneckému věku.

Návštěvníci
Příjemné prostředí Veletržního paláce, dobrá dopravní dostupnost a zázemí (přebalovací a kojící zóny, odpočivné plochy, široké uličky pro kočárky) usnadnilo návštěvu cílové skupině tj. bříškům a kočárkům.
Zájem návštěvníků potvrdil, že v ČR obecně chybějí informace jak zdravotnického tak osvětového i komerčního rázu a veletrh tak supluje nedostatečnou pozornost českého státu směrem k těhotným ženám, mladým párům a rodinám. Lze sledovat, že nastávající rodičovská generace se přiklání ke zdravému životnímu stylu, ekologickému myšlení a nelituje času k vyhledávání informací o problematice rodičovství a produktech na trhu, které souvisejí s mateřstvím.


Doprovodný program
Jedinečným v ČR byl i doprovodný program, který zahrnoval odborné přednášky, besedy, autogramiády (Ivana Königsmarková, Vlastimil Marek), ukázky cvičení a tanců, módní přehlídky atd. Expozice výstavy Umění porodit zahrnovala promítání filmů o porodu, osvětové materiály týkající se optimální porodnické péče, umělecká díla inspirovaná počátkem života a roztomilé dětské práce ze soutěže Jak přicházíme na svět.

Příští ročník
Pro rok 2008 připravují organizátoři několik novinek mj. plošné pokrytí prostoru bezdrátovým internetem, sekci poraden (právní, při neplodnosti, kojení…), kompletní třídění odpadu při realizaci veletrhu a rozšíření doprovodného programu.

Veletrh BabyExpo se snaží naplňovat svoji vizi akce pro lepší porody, zdravá miminka a šťastné rodiče! Děkujeme všem, kteří mu v tom jsou nápomocni.