Konkurovat Rakovi v množství ženské energie může jedině Štír. Rak je křehoučký, jemnocitný až přecitlivělý. Račí vnímání jde zásadně přes pocity. A že jich je! 


Hledat v Rakovi válečníka by byla ztráta energie. Pokud je Rak donucen k boji (lze-li u něho vůbec o něčem takovém mluvit), bude postupovat přes protivníkovy city a je v tom mistr. Tak geniálně rozpracuje jeho vnitřní svět, že z něj nezůstane jediná nezasažená molekula. Protivník ve finále odchází z boje nikoli se šrámy na těle, ale na duši. S pocitem viny jde jindy chrabrý a necitelný válečník rovnou ke zpovědi. Raci zpravidla milují děti. Mezi Raky je mnoho umělců a spisovatelů. Důvodem je právě Luna, která jim dává cit pro umění, schopnost vcítění, bohatou fantazii, něhu a jemnocit.

 

Rak žena – Je to vesměs žena, kterou poznáte podle výrazně ženských vlastností, tedy i těch, které mnohdy pokládáme za negaci. Luna se u ženy Raka projevuje intuicí a z pohledu muže nebo ženy příkladně ve Lvu i nepraktičností. Nechtějte po Rakyni, aby se orientovala v mapách a nebo koukala na fotbal. Její doménou je cit a zájem o prožitky druhých.

Výrazně ji zajímají osudy ostatních lidí, speciálně žen. Mívá potíž vůbec pochopit některé mužské vlastnosti a pohnutky. Je to matka, která může v krajním případě a určitém postavení horoskopu své děti zahrnovat takovou péčí, že se stává dusivou. Její výchova je nasměrována na blahobyt jejích dětí, i za cenu obětování partnera. Jinak bývá láskyplná a něžná. Nemá-li žena v Raku pocit intenzivního zájmu partnera, chladne a stává se rozmrzelou a konfliktní. Při hrubém zacházení velice trpí. Její slabá psýcha je náchylná k nervovým chorobám. Je-li nepokojená – pláče. Pro muže je přitažlivou.

 

Muž Rak – Tady je to trochu horší, protože muži v Raku často (pokud nemají výrazně mužský ascendent) postrádají jakousi mužnost. Energie Luny je všechno možné, jen ne mužská. Takový muž je empatický, něžný, starostlivý a někdy až zženštilý. Ne že by se musel nutně chovat jako gay, ale může tak působit na muže. Není ovšem vnímavějšího partnera, než je Rak. Jde o to, že každému to prostě nevyhovuje. Rak zpravidla nikdy nevytvoří v ženě pocit, že je jejím pilířem. A to i kdyby byl jako hora.

V zásadě budí dojem, že je potřeba ho opečovávat, jinak se rozpadne. Jde-li muž na mateřskou dovolenou místo ženy, býva to nejčastěji právě Rak. Chce-li žena svěřit dítě Raku, svěřuje ho vlastně ženě. Někdy se jeho péče stává otravnou, protože neustále hovoří o emocích. Bývá velmi citlivý na vlastní emoce a pocity. SMS Raků se hemží beruškami, pusinkami, kafíčky, sluníčky, miláčky, ňuňáním. Čím víc smajlíků a zdrobnělin, tím lépe. Muž Rak je schopen se svého podřízeného zeptat, co to papinká k svačince. :) Má-li Rak v asc. mužskou planetu, je to jeho výhra.

 

Zamilovaný Rak – Doslova toká. Zásobuje objekt svého zájmu pozorností, plyšáky a nebývalým zájmem. Hovoří o srdci, vlastně srdíčku ve všech pádech. Je něžný milovník a neustále zkoumá spokojenost protějšku, přičemž ovšem nezapomíná ani na sebe. Rak je zpravidla půvabný. Dokáže dojmout i sám sebe, nezřídka až k slzám. Zrazený či podvedený Rak je nešťastný tak, že jeho žal pohne i kamenem. Často se ale pak mstí. Jeho pomsta zasáhne city.

 

Jak si sednou?

 

Rak se Skopcem se snesou spíše jako přátelé. Je-li Skopcem žena, marně hledá v Rakovi muže. Obráceně je to lepší. Býk postrádá u Raka praktickou stránku a Rak je pro něho příliš citový. Rak potom trpí pocitem malého zájmu. S Blížencem se Rak nejčasněji spojuje, ač málokdy na stálo. Dva Raci tvoří zpravidla dvojici roztomilých  sluníček, které vás zahrnou fotkami svých dětí s hodinovým komentářem.

Lev bývá z Račího projevu brzy hysterický, zvláště je-li Lvem žena. Panny mají pro Raka pochopení. Tady je lépe, je-li Pannou muž. Muž ve Váhách bude mít snahu o svou Rakyni pečovat, přesto to Rakyni nemusí stačit. Žena Váha bude brzy trávit čas raději s kamarádkami. Rak a Štír je vcelku dobré spojení, zvláště, když Štírem je žena. Ale obráceně je to také často životní láska.

Střelci Raky příliš nemusí ani na obrázku. I když i taková manželství znám – rozhodují tady asc. a dsc. Kozoroh je k Rakovi přehnaně tvrdý a Rak k němu nebývale kritický – chladnou brzy oba. Vodnářovi Račí chování často vyhovuje pro vybrané chování. Pokud nechá Rak Vodnáře „dýchat“, mohli by spolu vydržet. Rybka je vedle Raka zpravidla spokojená. Bývají to vztahy plné péče. Jediné nebezpečí se skrývá za nestálosti Ryby a jejím snovém světě, kde Rak marně hledá místo.

 

Sex s Rakem prožijete dozajista pěkný, bude to něžný sex plný zájmu. Rak si potrpí na polibky a něžná vyznání. Bude opěvovat každý čtvereční milimetr vašeho těla. Často si jeho specifické části s fantazií pojmenuje. Bude se zajímat, zda vám to či ono vyhovuje a co byste si přáli. Rak při milování často mluví. Jeho prožitek je hlasitý. Předehra bude dlouhá a detailní. Jestli máte kovovou pelest a lákají vás pouta, zvolte raději Štíra. Jen náznak hrubosti, i ve hře, se zpravidla Rakům příčí. Raci milují objetí a doteky. Rádi o sexu hovoří.

 

Dítě Rak – Ráček bývá malý mazlíček, který je vám permanentně omotaný kolem nohy. Bývá citlivý a často pláče nebo kňourá. Jeho pohled, když mu nevyhovíte, bývá tak vyčítavý, že si rázem připadáte jako sourozenec Heroda. Jsou to děti roztomilé a dlouho si hrají s hračkami. Chlapeček si klidně vyhraje s panenkou.

Ráček je při hře soustředěný. Nejčastěji si hrají na maminku a tatínka. Holčičky milují pentličky a „malou kadeřnici“. Mají nekonečnou fantazii a skvělou obrazotvornost. Hodně Ráčků má cit pro hudbu a výtvarnou práci. Rádi malují postavy, kde se vykreslují s detaily a vlasy. Milují zvířata. Dítě Rak má v posteli tolik méďů, že se do ní skoro nevejde samo. :-)

 

Nebezpečí číhá na Raky hlavně v labilních nervech a chabém žaludku.

 

Slavní Raci - Harrison Ford, Meryl Streepová, Karel Gott, Louis Armstrong, Gina Lolobrigida, Jan Neruda, Ernest Hemingway, George Sandová, Franz Kafka, Erich Maria Remarque, Anne Lindberghová, Ota Pavel, Rembrandt, Helen Kellerová, Olga Havlová, Ringo Starr, Gert Lawrenceová, Julius Caesar, Marc Chagall, Vittorio de Sica, Phyllis Dillerová, Josef Jungmann, Jiří Grossmann, Vin Diesel.

Reklama