Znamením Raka Měsíc prochází s železnou pravidelností a působí na hruď, žaludek, játra i žlučník.

Počasí v těchto dnech bývá často deštivé, vzduch je vlhčí a půda velmi špatně vysychá. Letní dny jsou z rána mlhavé a na rostlinách i v trávě se třpytí rosa.

I tady platí, že vše, co v těchto dnech uděláte pro játra, žaludek, hruď i žlučník, působí dvojnásob, vyjma operací v této oblasti. Vyhnout byste se měli alkoholu a dbát byste měli především na odpočinek a relax.

Doma

Zvláště při ubývajícím Měsíci je vhodný čas téměř na všechny úklidové práce. Perte prádlo s polovičním množstvím pracího prášku, zalévejte květiny, dařit se vám bude při pečení chleba i koláčů. Stejně jako při úklidu, při odstraňování skvrn či při čištění i smýčení domu.

Zahrada

I na zahradě je ve dnech Raka spousta práce. Lépe se vám podaří zbavit škůdců, dobrý čas je také pro setí, hnojení a zalévání rostlin. Pokud se vrhnete na pletí plevele, bude vaše snaha náležitě oceněna, plevel roste pomaleji, stejně jako trávník v těchto dnech posekaný. Chcete-li se vydat podobni hledačům vody za pramínkem, pak právě teď snáze najdete pramen vody.

Tělo

Zhluboka dýchejte, povzbudíte krevní oběh a zlepší se vám nálada. Jíst byste měli lehkou stravu, protože žaludek hůře a pomaleji tráví. Provázet vás může také pálení žáhy. Vynechejte alkohol a tuky, protože játra a žlučník jsou v těchto dnech citlivější. Nepodstupujte operaci žaludku ani slinivky břišní. Dopřejte si léčivé koupele a relaxační masáže. Pokud zajdete na manikúru, budete mít výstavní nehty, méně už se bude dařit mytí vlasů a jejich střihu. Pouze při úplňku můžete s velkou pravděpodobností úspěchu tónovat vlasy. Barva bude držet a jednotlivé tóny hezky prostoupí.

Živí-li vás prodej jakéhokoliv zboží, měl by se vám obchod dařit, stejně jako všem, kteří pracují v uměleckých oborech, kde je zapotřebí kreativita a fantazie.

Pro partnera připravte romantickou večeři pro dva při svíčkách.

Měsíc bude v nejbližších dnech procházet znamením Raka až 17. a 18. prosince.    

Reklama