Dá se říci, že jsem se svým jménem měla problémy od malička.

Neuměla jsem vyslovovat ř a jmenuji se Jiřina. Když se k tomu přidá příjmení Petržílková, je to docela zajímavá kombinace, ale ne pro nositelku.

Fádní to ale rozhodně není. Jméno ani příjmení si člověk nevybírá, u nás žen je ještě možnost změnit alespoň to příjmení. A právě při mé svatbě se odehrála událost, o které chci psát.

Moje a manželovo bydliště bylo asi 160 km od sebe. Měla jsem objednanou svatební kytici v jednom městě poblíž naší vísky a můj budoucí choť pro ni poslal své dva kamarády.

Moc jsem je neznala, oni mne také ne. Když přišli do květinářství, nemohli si mé příjmení vybavit. Věděli jen, že je to něco od zeleniny, tak uvažovali nahlas, o jaký druh zeleniny se jedná.

Květinářka se zřejmě bavila a nechala je vzpomínat.

Vyjmenovali těch druhů zeleniny dost, než se dopracovali k té správné. Nutno říci, že v tomto ohledu měli přehled a málo z toho, co roste na zeleninové zahrádce, vynechali. 

Netušila jsem, co se odehrálo kolem mých svatebních gerber, celou historku mi vyprávěl jeden z nich až po roce. Nevím, co by se dělo, kdybych se to dověděla dříve, ale když se to vezme s odstupem, musela to být ohromná legrace.

Zdraví Jiraka

Milá Jirako, děkujeme za úsměvný příspěvek. Problémy v dětství s vyslovováním některých souhlásek si pamatuji dodnes a větu: "Mařeno, řekni ř." nemůžu už ani slyšet. Naštěstí potíže jsou pryč a jen doufám, že v budoucnosti se svým dítětem nebudu muset opět "začít s Mařenou" :-).

Naše dnešní téma je: Jmenuji se…

Co vy a vaše příjmení?

Máte s ním problémy?

 

A co spolužáci ve škole?

Dávali vám kvůli němu nehezké přezdívky?

 
Už máte vymyšleno jméno pro své dítě?
Bude to Antonín po dědečkovi?
 Nebo Leonardo po vašem oblíbeném herci?

 Máme totiž pro ty nejzajímavější příspěvky připraveny dárečky

redakce@zena-in.cz


Reklama