V dnešní době, kdy žádná vzdálenost není dost velká na to, abychom ji překonali, stává se stále běžnějším jev, který můžeme nazvat láskou na dálku. Stejně jako se mnozí z nás zamilovávají na první pohled, dovedou se jiní lidé zamilovat na několikátý mail, dopis, telefonát nebo jinou formu komunikace. Nemluvě o tom, že například naše hranice nejsou už více než deset let žádnou překážkou pro mladé, starší i nejstarší, kteří hledají lásku jinde než za humny. A co jen vztahů vzniká na dovolené u moře, kde je spouštěčem i urychlovačem emocionálního vzplanutí celkově velmi romantická atmosféra!
Na druhou stranu se svět stává stále pragmatičtějším a realističtějším, takže spousta lidí shání životního partnera ne podle toho, jaké má oči, jak se umí smát a jak je něžný v posteli, ale podle toho, jaké má konto, v jaké zemi bydlí a jak velký je jeho dům. Důvodem ke svatbě může být i touha po získání Zelené karty, ale tohle už není o vztahu, spíš o penězích.
A tak se lidé hledají. Někdy sami, někdy pomocí různých seznamovacích agentur… Vlastně to není nic nového pod sluncem. Například kdysi na Divokém Západě při osidlování USA byly ženy „nedostatkovým zbožím“. Svobodní pioneeři, kteří se tu hodlali usadit a založit rodinu, byli proto závislí na „importu“ žen z více obydlených oblastí. Tehdy nebývalo ničím zvláštním, že se snoubenci poprvé viděli až těsně před svatbou, když statečná žena vystoupila z vlaku někde v nejzastrčenějším koutě prérie.
Přelom druhého a třetího tisíciletí nabízí seznámeníchtivým nesrovnatelně lepší podmínky – od agentur, které vám vyberou ženicha na míru a nabídnou vám jeho fotky nebo i video s jeho osobní zpovědí, přes seznamovací zájezdy, internetové seznamky až k nehynoucím klasickým inzerátům.
Proč vlastně lidé hledají k seznámení někoho z daleka?
Jedním z důvodů, který je typický spíš pro lidi z menších měst a z venkova, je fakt, že v jejich nejbližším okolí jsou již všichni vhodní kandidáti zadaní a ten zbytek nestojí za řeč.
Další pohnutkou může být filosofie „zelenější trávy a modřejšího nebe.“ Co to znamená? Že prostě už moc dlouho dlíte na jednom místě, v jednom městě, v jedné zemi a všechno vám tam leze na nervy. Je vám jasné, že jinde je to lepší. Že za hranicemi najdete krásnější bydlení, lepší práci, zábavnější zábavu a milejší lidi. Tak to zkoušíte…
A za třetí? Někteří lidé si strašně rádi dopisují. Éra e-mailů a elektronické komunikace je pro ně tím nejlepším zdrojem zábavy přerůstající někdy až v posedlost. Baví je flirtovat a navazovat známosti zcela nezávisle na hranicích, náboženství a politickém zřízení. A kde je psáno, že lidé, kteří se stýkají přes internet, by se nemohli setkat i „live“? Nakonec vzkazy v našem auditoriu i debaty, které se vedou v Alešově poradně, svědčí o tom, že i čtenářky a čtenáři Ženy-in.cz o tomhle způsobu navazování kontaktů vědí své.

A co vy? Zažili jste lásku na dálku? Chtěli byste si najít životního partnera daleko za hranicemi? Už jste to udělali? Napište nám o tom.