Po nepříliš dlouhém rozhodování, který ostrov si pro svou vysněnou dovolenou vybrat, jsem s jistotou zvolila Fuerteventuru, i když jsem s Kanárskými ostrovy dosud žádnou zkušenost neměla. Dočetla jsem se kromě jiného, že je nejdelším a také druhým nejrozlehlejším ostrovem Kanárských ostrovů, ale rozhodlo hlavně to, že díky stálému vánku, který tu pofukuje, si udržuje příjemné klima a teploty vrozmezí 19–24 °C po celý rok, takže jsem o listopadové dovolené neměla žádné pochybnosti. A snad největším lákadlem pro mě byly nekonečné pláže skřišťálově čistou vodou a bílým pískem…

Když mi některé kolegyně vpráci Fuerteventuru začaly rozmlouvat, málem se jim podařilo mě zviklat. „Tam nejezdi, je tam mrtvo, budeš se nudit!“ Jenže já jsem moc dobře věděla, že to je právě to, co hledám – ne snad přímo „nudu“, ale klid k přemýšlení (někdy i o ničem :)) a k nabrání nových sil. Navíc jsem zastáncem názoru, že chytrý člověk si zábavu najde kdekoli, aniž by ktomu potřeboval deset lidí starajících se o jeho pobavení.

Nakonec, po týdenním pobytu vkrásném hotelu se stoprocentní péči o nás hosty, mohu říct, že na Fuerteventuře se rozhodně nudit nebudete, a pokud ano, určitě to nebude místem vašeho pobytu. :)

Po příletu bylo potřeba se přesunout k našemu hotelu autobusem až na jih, dooblasti, jíž kraluje nádherná pláž Jandía Playa, a protože se zrovna stmívalo, tajemné scenérie sopečného vnitrozemí ostrova byly doslova uchvacující. Vystupovala jsem s mámou, která mi na dovolené dělala společnost, až jako úplně poslední, proto jsem měla možnost se přesvědčit, že všechny hotely, u kterých jsme zastavili a vykládali ostatní „dovolenkáře“, vypadaly hezky a čistě a obklopovala je zeleň složená převážně zpalem a neuvěřitelně urostlých kaktusů.

(Nesmím zapomenout ani na exotické strelície, které za draho nakupujeme včeských květinářstvích– ty zde rostou vcelých trsech a kobercích, nááádhera!) Stejné to bylo i snaším hotelem. Na recepci nás uvítala milá Španělka a od té chvíle jsem snad za celý týden nepotkala nikoho nepříjemného, nikoho, kdo by se neusmíval, nebyl milý nebo ochotný prohodit pár slov… na což mi v Praze stačí pět minut v metru, a naštvaných a otrávených lidí bych se nedopočítala…

Hotel měl naprosto perfektní zázemí, nechybělo nám vůbec nic, mohly jsme využít bazény, lázně, obchody, restaurace, kino… zkrátka všechno, na co si člověk jen vzpomene – a přitom se nemusíte skoro ani hnout zmísta. Přesto je dobré to udělat a jít se podívat na pláž k neuvěřitelně magickému Atlantiku… od modrošedého obzoru téměř nebylo možné odtrhnout oči, také proto, že pláž není vžádnou denní hodinu přelidněná a je možné zde opravdu vklidu odpočívat, snad až rozjímat. :)

Celý týden jsme také mohly využít spojení s milou a vstřícnou delegátkou, která nám zprostředkovávala nabídky na různé výlety, jejichž nabídka byla opravdu bohatá, od nakupování vhlavním městě, přes návštěvu rybářských vesniček smožností podívat se do továrny na výrobu produktů z Aloe Vera až po návštěvu zoo Oasis Park, kde by se asi nejvíce vyžily děti.

My jsme si vybraly trochu „adrenalinovou“ záležitost, projížďku na Speed Boat, což byl člun pro cca 20 lidí, který může jet až rychlostí 120 km/hod. Viděly jsme tak velký kus jižního pobřeží ostrova, jen jsme bohužel neměly štěstí na delfíny, které je obvykle možné na moři vidět.

Týden na Fuerteventuře utekl jako voda, po nudě rozhodně nebylo ani památky, a co vím opravdu jistě, je, že se tam chci zase co nejdříve vrátit. :)

Jak se na Kanárské ostrovy dostat?

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel– více informací najdete na adresewww.canariatravel.cznebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234, mobilní operátor 602313049, fax 224946391nebo 224 948025.

Reklama