LEGO milují všechny děti, neznám žádné, které by legománie v průběhu dětství nepostihla. Od nejmenšího jednoduchého DUPLA až po složité stavby modelů, které jsou funkční. LEGO navíc myslí i na holčičky, takže to už dávno není chlapecká záležitost. Skládání kostiček spojených s příběhy prostě k dětem patří.
5a992c79b1906obrazek.png

Abych vám mohla LEGOLAND popsat, zajela jsem si tento dětský ráj prohlédnout a podívat se, jak si zde děti s rodiči užívají. Mrzelo mne, že tu se mnou nejsou moje děti, byl by to pro ně ještě větší zážitek než pro mne. Protože výprava do takových parků jako je LEGOLAND je především určená dětem.

Nikdy jsem v LEGOLANDU nebyla, proto mne zajímalo, co se tady dá celý den dělat. Kromě toho, že je na každém rohu dokonalé zázemí – restaurace, toalety, obchůdky s hračkami a suvenýry, je takové místo opravdovým rájem pro milovníky LEGA.

Je to vlastně takový milý lunapark určený pro děti všeho věku. Co se tady dá dělat?  Kromě prohlížení a obdivování spousty postav, věcí a budov z LEGO kostiček si tady děti mohou samy něco postavit, zapojit se do hry. Čekají na ně ale také různé atrakce a zábavné aktivity. Například kolotoč, autíčková dráha, houpačky, malá horská dráha v legohradu, dokonce i atrakce „volný pád“, ale nebojte se, je to i pro malé děti. Účastnící této atrakce musí zapojit svaly – je třeba vysoukat svou sedačku ručkováním pomocí lana nahoru a pak se pustit. Sedačky líně a bezpečně sjedou po tyči dolů a ten nejrychlejší dostane cenu – ano, má výhodu to dítě, které si vezme vedle sebe do sedačky tatínka se silnými pažemi. Je to velká zábava, při níž se každý směje. A tak je to na každé atrakci.
5a992f3cde6a8obrazek.png

LEGOLAND je rozdělený do osmi tematických sekcí, mne nejvíce zaujal Miniland. V klimatizované budově s kulatou střechou připomínající kosmickou observatoř je postavená část Dubaje se svými nejvýznamnějšími budovami a to z 20 miliónů kostiček. Je to opravdu krása! Myslím, že mým dětem a synovcům by se nejvíce líbilo v Království. Při prohlídce středověkého hradu, kolbištěm s rytíři jsem 5a992fe334503obrazek.pngvzpomínala na postavené hrady, které jsme měli doma, jak moc si s nimi chlapci vyhráli. Dalšími tematickými částmi jsou: Dobrodružství (prohlédnete si ponorku, můžete obdivovat podmořský svět, podívat se do antického chrámu..). Sekce Fantazie je určena větším dětem, které rády skládají stavebnice s komponenty MINDSTORMS. Určitě si ale nenechte ujít LEGO CITY – setkáte se s oblíbenými hasiči, policisty, proměníte se v posádku lodě, vyzkoušíte si nejrůznější profese – stejně tak jako v příbězích stavebnic LEGO CITY.

V továrně na lego LEGO FACTORY se děti seznámí s výrobou oblíbených kostiček. Jak to všechno vzniká, co se děje s kostičkou, než je uložena do krabice a dodána do obchodu s hračkami. Jak vidíte, je to zábava na celý den!

Mohlo by vás zajímat – LEGOLAND Dubaj
·         Je jedním z 9 parků LEGOLAND na světě.
·         Nabízí na 40 atrakcí (vevnitř i venku).
·         15,000 modelů postavených z více než 60 milionů kostiček stavebnice Lego.
·         Zábavní park je rozdělen šesti tematických sekcí, takže si každý najde to své.
·         Součástí parku je i LEGOLAND Water Park s bazény, tobogány a skluzavkami (musíte tam mít zakoupený vstup).
·         Vstupenka na 1 den na osobu vychází cca na 1400,- Kč.
·         Oficiální stránky LEGOLAND Dubaj https://www.legoland.com/dubai/.
 
Se svou vstupenkou jsem mohla přejít do místa s restauracemi a obchody s názvem  Riverland. Přiznám se, že jsem si tady ráda odpočinula, dals i oběd a kávu, přece jen mne návštěva rozsáhlého parku LEGOLAND trochu vyčerpala a to jsem sebou neměla děti! S nimi by to teprve byla super jízda!  
 
Jak se dostat v Dubaji do LEGOLANDU? Park se nachází přibližně 25 minut od dubajského přístavu Jebel Ali. Určitě můžete využít buďto běžného taxi nebo bezplatného busu, který několikrát denně jezdí od více než 20 hotelů a velkých nákupních center.
 
Moje články:

Reklama