kenya

Země, rozkládající se po obou stranách rovníku při východním pobřeží Afriky, nabízí návštěvníkům rozličné cestovatelské zážitky. Nekonečné savany, kde se prohání množství divoké exotické zvěře, nedotčené dlouhé písečné pláže a barevné korálové útesy Indického oceánu, spalující pouště, ale i chladná útočiště Východoafrické vysočiny, masivy a sopky lemující Východoafrický příkop a ledovce se sněhovou pokrývkou na vrcholcích pohoří Mt. Kenya.

Cestovní kancelář Exim Tours doporučuje pro pobyt svých klientů oblast Malindi, kde se nachází nabídka vybraných hotelů - více na www.eximtours.cz.

Přístavní městečko Malindi ležící severně od Mombasy se nachází u bělostných tropických pláží a nabízí návštěvníkům chvíle plné odpočinku v resortech světové úrovně. V roce 1498 sem v rámci svých dobyvatelských plaveb zavítal mořeplavec Vasco de Gama. Na jeho počest ve městě dodnes stojí korálový sloup s křížem na vrcholu, na jehož stavbu byl dovezen kámen údajně až z Lisabonu.

Dnes je Malindi největším přímořským letoviskem mezi Mombasou a Lamu. Na dovolenou sem jezdí Evropané, hlavně Italové a Francouzi.

kenya

Asi 20 km jižně od Malindi se rozprostírá ospalá vesnička Watamu, která se postupem času proměnila z původní svahilské rybářské osady v malé turistické letovisko. Kromě hotelových komplexů je tu pouze několik malých prodejen s potravinami, pár obchůdků se suvenýry a něco málo barů a restaurací.

V blízkosti Malindi i Watamu vznikly Národní mořské parky, které jsou ideálním místem pro návštěvu milovníků šnorchlování a potápění. Mohou zde obdivovat pestrobarevný podmořský svět s hemžícími se hejny tropických rybek a dokonce tu lze spatřit i přátelské a mírumilovné delfíny. Ti, kteří zrovna nepatří k příznivcům potápění, mohou pozorovat úchvatný mořský život z vyhlídkových lodí s proskleným dnem.

Severozápadně od Malindi se rozkládá překrásný geologický úkaz Propadlina Marafa, přezdívaná taktéž jako „Pekelná kuchyně". Pestrá soustava pískovcových propastí a strmých roklí se zejména během východu a západu slunce promění ve fascinující barevnou podívanou. Pouhé 4 km od Watamu se nachází hustá džungle Arabuko Sokole, která ukrývá svět mnoha zázraků. Vedle vzácných druhů ptactva, savců a hostujících stád slonů se zde nacházejí ruiny ztraceného města Gedi, jež bývalo svahilskou osadou. Přes 300 let opuštěnému městu dominuje palác s impozantním obloukovým vchodem.

kenya

Pláže s jemným bílým pískem mají pozvolný vstup do moře. Koupání v Indickém oceánu je však ovlivněno režimem přílivu a odlivu. Nejlepší doba pro koupání je ráno před odlivem a pak odpoledne, kdy nastává příliv. Pokud se budete chtít procházet v ustupujícím moři, případně dojít až ke korálovému útesu, lemujícímu pobřeží, nezapomeňte si vzít obuv do vody.

Zaujala vás tato lokalita? Kontaktujte cestovní kancelář Exim Tours. Dovolenou si můžete velmi jednoduše nakombinovat - pobyt v hotelu a několikadenní výlet na Safari. Safari si po domluvě s cestovkou můžete nastavit podle vašeho přání - počet dní, na které vyrazíte do divočiny. Více na www.eximtours.cz

Náš tip na lék do lékárničky, když cestujete do exotických zemí

imodium

Reklama