Značka Raid představuje s přicházejícím létem účinného pomocníka proti potravinovým molům. Máte doma trable s potravinovými moly? Potom vyzkoušejte Raid, který slouží k poukázání na problémy s moly a pomůže s jejich likvidací. Raid proti potravinovým molům neobsahuje insekticidy - přípravky určené k hubení hmyzu, proto ho Raidmůžete bez obav umístit v blízkosti potravin. Neobsahuje ani žádné parfémy, které by způsobovaly změny chutě a vůně potraviny. Eliminuje samčí moly, kteří napadají sušené ovoce, ořechy, výrobky z kakaa, mouku a další potraviny. Jeho použití je jednoduché. Stačí vyndat nástrahu z obalu, odstranit bezpečnostní folii a přilepit na místo, kde se moli vyskytují nejvíce. Během několika dnů se nepříjemných jedinců zbavíte nebo zjistíte, že Vaše domácnost je zamořená už natolik, že je nutné to řešit jednorázovou akcí, např. Raid sprejem proti létajícímu hmyzu. Před tím je však potřeba vyhledat veškeré napadené potraviny a zlikvidovat je, protože právě ty jsou zdrojem nové generace molů. Poté použijte zase pro zmapování situace nový Raid proti potravinovým molům. Nástraha působí nepřetržitě až šest týdnů.

„Potravinoví moli jsou nepříjemným hmyzem v domácnostech,“ říká Jindřich Ježek, marketingový ředitel. „Jako účinného pomocníka proti molům jsme vyvinuli „Raid proti potravinovým molům". Ti nám mohou napáchat velké škody a znehodnotit uskladněné potraviny. Produkt Raid neobsahuje parfémy ani insekticidy, proto ho lidé mohou umístit v blízkosti potravin, aniž by došlo k jejich znehodnocení. Přípravek tak splňuje všechna základní kriteria - je účinný, bezpečný a jeho použití je velmi jednoduché. Obsahuje aktivní látku, která přivábí samčí moly. Jedinci se přilepí na papírový proužek s lepem a tím se přeruší reprodukční cyklus,“ dodává Jindřich Ježek.

Potravinoví moli létají po bytě převážně v noci a jsou přitahováni světlem, usazují se v kuchyních a vyhledávají jakékoli vhodné potraviny. Většinou jsou to ořechy, sušené ovoce, mouka, produkty obsahující kakao, cereální potraviny, těstoviny, zvířecí potrava a další. Larva znehodnotí potravinu tak se do ní dostane a vloží do ní „trus“ larev. Další znehodnocení je způsobeno hedvábím, které larvy konstantně vypouští ze spodního rtu. V případě, že je larva aktivní, částečky potravin viditelně zabalí do „chomáčku“. Pokud byste si mysleli, že je umělá hmota zastaví, tak bohužel ne, provrtají se dovnitř.

A jak se k Vám moli dostanou?

raidPotravinové moli si většinou přineseme domu již s nákupem. Další možností je, že se již v domě vyskytují, například se mohou držet ve stoupačkách, sklepech, půdách a dalších zákoutích. Velice často se stává, že se k nám moli dostanou snadnou cestou, a to oknem. Motýl potravinového mola létá od dubna do října.

Jak poznáme napadené potraviny?

Potravinu napadenou molem poznáme buďto ihned, když vidíme moly a jejich chomáčky, nebo podle nahořklé chuti a nepříjemného zápachu. V případě, že jsou potraviny napadeny, doporučuje se tyto potraviny vyhodit i s moly a spálit. V případě, že jsou vyhozeny do odpadkového koše, hrozí molí návrat.

Jaký je rozdíl mezi šatním a potravinovým molem?

Šatní mol je malý motýlek, který má stříbrná křidélka a najdeme ho hlavně v našich šatnících. Potravinový mol má křidélka tmavší barvy a daří se mu všude tam, kde jsou uskladněná jídla. Šatstvo nenapadá.

Doporučená cena Raid proti potravinovým molům: 100 Kč


Přípravek „Raid proti potravinovým molům“, je účinný pomocník v boji proti těmto škůdcům. Je vyroben bez parfemace a insekticidů, lze ho tudíž bez obav vložit mezi potraviny, aniž by se negativně ovlivnila jejich kvalita. Na Českém trhu je k dostání od roku 2007 a od té doby si drží prvenství v boji s moly.

 

Reklama