První z dvojice románů vynikající švédské autorky Camilly Läckberg s hlavní hrdinkou Faye, ženou, jejímž životním krédem je pomsta. Faye pomohla svému muži k úspěchu i majetku, ale on ji zradil a opustil. Dá se něco takového odpustit?
 

Pomsta ženy je krásná a krutá!
 
„Můj bývalý manžel Jack Adelheim, finančník, mě podváděl několik let. Kolik žen za tu dobu stihl, to netuším. Na jaře jsem ho našla, jak souloží se svou finanční ředitelkou Ylvou v naší posteli. A to je jen část celé zrady. Vlastně ta méně podstatná. Pomohla jsem mu postavit jeho impérium. Celou tu historii vám můžu popsat při jiné příležitosti, nad sklenkou vína. Ale zkrátka mi může děkovat za velký díl toho, co teď má. Přesto mě nejen podvedl, ale následně mě poslal na dno. A víte co, Irene? Já se modlila a žadonila, abych mu mohla odpustit a všechno se vrátilo do původních kolejí. Tak strašně moc jsem toužila zachránit naši rodinu. Přestože mi sebral všechno. Mou kariéru, můj domov, mou jistotu, mé sebevědomí. Nakonec jsem se rozhodla, že už to stačilo.“
„A teď?“
„Teď si vezmu všechno zpátky. A ještě trochu víc.“

O autorce:
V rámci úspěšné série Fjällbacka vydala deset knih, jichž se prodalo 23 milionů výtisků v 60 zemích světa, dva romány byly zfilmovány.  Knihou Zlatá klec, první z dvoudílné série temných, napínavých psychologických románů, se vydala jako autorka novým směrem, vytvořila nezapomenutelnou hlavní hrdinku a vyslala do světa jasnou zprávu o právech žen.  Zlatá klec vychází celosvětově na jaře 2019. Camilla Läckberg je také úspěšná podnikatelka a jedna ze zakladatelek investiční společnosti Invest In Her, která podporuje podnikání žen a bojuje za vyrovnané platy mužů a žen.

Ohlasy:
„Mistrovský kousek skandinávské krimi, (…) který zahřeje i zastaví vaše srdce.” Val McDermid
„Domácká atmosféra a krutost jsou znakem stylu Läckbergové. … Napínavá dějová linie (…) Nekompromisní.” – Sunday Times

Reklama