Být fetišistou není vůbec snadné, alespoň to mi sdělil muž, se kterým jsem se sešla v jedné zapadlé kavárničce. Přál si, abych nezveřejňovala jeho jméno ani fotografii. A tak vám jen zprostředkuji několik jeho postřehů a doplním je slovy odborníka.

Co je to fetišismus
Fetišisté bývají svým okolím často nepochopeni, před rodinou musí svou sexuální orientaci tajit, a těch potíží, které jim způsobí, pokud mají nějaký nestandardní fetiš! A přitom fetišismus není nic zvláštního. Jde o vzrušování se libovolnou částí těla, oblečením, obutím či čímkoliv jiným. Takzvaný malý, či nepravý fetišismus hraje obvykle roli při výběru partnera - dlouhé nebo blond vlasy, velká prsa, nos, malý zadek, výška či cokoliv jiného. Velký, nebo také pravý fetišismus se projevuje nezbytností přítomnosti určité věci při sexu - bez ní to prostě není ono nebo to vůbec nejde. Nejčastějšími fetiši jsou části oblečení - krajky, silonky, podvazky, korzet, kůže, latex, guma, PVC, lycra, samet, uniformy či lékařské oblečení. Speciální kapitolu fetišismu tvoří dámské nohy. Footfetišismus je obdivování bosých nohou, zatímco retifismus je vázán na vzrušování se botami (vysoké kozačky, lodičky atd.), na jejich hlazení, líbání, drcení podpatkem či vyvrcholení do nich.

Výfukový fetišista
Těžký je ovšem především úděl fetišisty, který si zvolí fetiš nestandardní či netypický. Známý pana X, se kterým jsem si povídala, skončil dokonce ve vazební cele. Nalezl totiž zálibu v ukájení se do výfuku určité značky nákladních automobilů. V počátcích své úchylky neměl potíže, vždy jen počkal, až výfuk vychladne na správnou teplotu a „šup ho tam“. Pak ovšem daná značka zastarala a na parkovištích bylo čím dál tím méně vhodných objektů. A tak náruživému milovníkovi nezbylo než se vloupat na parkoviště specializované firmy. Nu a byl zadržen...

 

 

 

 

Pravidla konspirace
Každý správný fetišista by měl dbát několika základních bezpečnostních opatření. Rada první zní: Fetišista by měl být tak trochu paranoidní a ukládat své věci na bezpečné místo. Bezpečné místo není pod postelí, v poslední zásuvce s ponožkami ani ve skříni s batohem, který vyndává kdokoli, byť třeba jen jednou za rok. Bezpečné místo je místo, které je pod zámkem. Rada druhá: Pořiďte si závěsy do oken. Rada třetí: Neustále kontrolujte počet a stav vašich věcí. Staré věci, plenky a kalhotky na jedno použití, vyhazujte. Rada čtvrtá: Vyhazujte je do popelnice o ulici dál, než bydlíte. Důchodci mají opravdu oči všude. I malinká chyba se vám může ošklivě vymstít. Rada pátá: Pokud používáte igelitové ložní prádlo, nezapomeňte peřiny ráno vyvětrat. Rada šestá: Pokud si oblečení šijete sami, vždycky po sobě pečlivě ukliďte. Asi těžko byste vysvětlovali rodině, proč je pod stolem několik ústřižků igelitové pláštěnky, kterou jste nedávno tak veledůležitě sháněli kvůli blížícím se dešťovým přeháňkám. Rada sedmá: Pokud jsou vaším fetišem například plenky, vždy si v lékárně či prodejně nechte vypsat paragon. Tím bude všem v obchodě jasné, že to nekupujete pro sebe. Paragonu se hned za rohem zbavte. Rada osmá: V žádném případě si nepište své poznámky o fetišismu na papír. Všechno pište do počítače a soubor řádně zakódujte. Po každé návštěvě internetu nezapomeňte promazat adresáře. Za žádných okolností nenechávejte volně v počítači žádné obrázky. Veškeré diskety obsahující fetišistický materiál po přenesení na bezpečné místo znehodnoťte.

Slovy odborníka
Jak vidno, být fetišistou vyžaduje značný konspirační talent. Přitom fetišismus bývá, alespoň dle slov MUDr. Uzla, převážně neškodný. Ze všech sexuálních úchylek přitom patří mezi ty nejrozšířenější. Pan doktor Uzel dokonce tvrdí, že každý člověk je tak trochu fetišista: „Pokud se pánům líbí třeba ženy s velikými ňadry, představuje pro ně bujné poprsí nesporný sexuální fetiš. Jakmile dámy začnou u partnerů obdivovat například husté vlnité vlasy, zařadily se mezi fetišistky vlasového porostu. A pokud naopak milují plešouny, patří mezi stále početnější klan, který vyznává holou leb jako znak sexuální zdatnosti a pohlavní výkonnosti. Ostatně mají pravdu. Nedostatek vlasů patří skutečně mezi ty pravé mužské sekundární znaky, protože ho ovlivňuje hojnost mužských pohlavních hormonů. Ne každý fetišismus má ovšem racionální zdůvodnění. Některé sexuální preference jsou střízlivým rozumem nepochopitelné. Fetiš nemusí mít k sexuálnímu objektu žádný tělesný vztah. Lidé mohou jevit erotický zájem třeba o gumu nebo kožešiny, milují vysoké boty, podprsenky, případně jiné součásti garderoby. Poněkud kuriózně působí zbožňování věcí nevábných (třeba zápach lidského potu) nebo přímo odporných: stolice, moči a všelijakých smradlavých odpadků. Celý ten seznam hnusu pak končí zájmem o mrtvoly. Nekrofilii můžeme totiž počítat mezi zvláštní odrůdu fetišismu.“

Co s fetišisty?
„Fetišismus může řadu lidí dráždit. Pokud ovšem fetišista nikomu svým jednáním neubližuje, jsou jakékoliv intervence v podstatě zbytečné. Jediný doporučený postup je nechat ho být. Stejně jako nebudeme jedněm dámám zabavovat růžence a jiným vibrátory, ponecháme gumovým statuaristům jejich nafukovací milenky. A pokud je někdo zatížený na dámské prádlo, měl by si ho kupovat v obchodě. Případně si nechat dát nějakou tu podprsenku nebo kalhotky darem. Kdyby je totiž náhodou sebral ze šňůry na balkóně, mohl by být po zásluze potrestán. Nikoli za fetišismus, nýbrž za krádež,“ říká slavný sexuolog.

Jaký fetiš máte Vy? Je něco, bez čeho si pořádný sex nedokážete představit? Jste spíš na nosy, vlasy, zadečky nebo oči? Nebo Vám záleží na něčem úplně jiném?

Reklama