Pokud jste se rozhodli, že právě teď je ten správný čas pořídit si nůžky určené speciálně pro péči o zahradu, zjistěte si před nákupem co nejvíce užitečných informací. Při samotném výběru se neváhejte obrátit na odborníka, který vám pomůže vybrat takový model, který bude co nejvšestrannější a práce s ním vám půjde snadno od ruky.

Jaký model vybrat?

Gardena

Nejprve si ujasněte, co chcete s nůžkami stříhat. Podle toho sáhněte buď po kovadlinkových, nebo dvoubřitých modelech. Gardena kovadlinkové zahradní nůžky Classic jsou ideální pro tvrdé, vyzrálé a suché dřevo. Mimo jiné disponují dvěma uchopovacími pozicemi, které umožňují silné stříhání i rychlé odstřihování. Dvoubřité nůžky naopak využijete pro stříhání květin a čerstvého dřeva, protože oba nože vnikají do povrchu současně, a docílíte tak s nimi přesného střihu. Takové možnosti nabízí například Gardena Nůžky na větve Classic 680B, které zaručují výjimečně hladký a čistý řez.

Na velikosti záleží

Gardena

Na tenčí větvičky si pohodlně vystačíte s malými ručními nůžkami. Ty se hodí na cílený střih jednotlivých větviček nebo na květiny do vázy. V případě větví o průměru větším než 20 mm již upotřebíte větší zahradní nůžky. Vyzkoušet můžete například Gardena nůžky na větve 480 B Classic, které ustřihnou větve o maximálním průměru 30 mm. Na opravdu silné výhony je nejlepší použít nůžky s prodlouženou rukojetí, která slouží jako účinná páka, takže se při stříhání zbytečně nenadřete. Gardena teleskopické nůžky na větve 650 BT Comfort navíc umožňují velmi přesný střih a zároveň šetrnost ke stromům a keřům. Tento typ využijete například na prostřih stromů před začátkem sezóny.

Živý plot vyžaduje speciální nástroje  

Gardena

Úprava živého plotu vyžaduje nůžky určené speciálně pro tento účel. U nich je ostří profilované tak, aby při práci nedocházelo k uvolnění větviček ze sevření nůžek a uživatel nemusel opakovat střih stejných částí několikrát za sebou. Pro zkracování jednotlivých větví živého plotu, případně pro sestřih několika rostlin, je ideální použít mechanické nůžky na živý plot. Pro zastřihování, případně cílený střih jednotlivých větviček například pro použití při dekoraci, je možné využít i ruční zahradní nůžky. Nůžky na živý plot Gardena Comfort 700 T se zvláště hodí ke stříhání větších a vyšších živých plotů.

Ať už vyberete jakýkoliv typ, vždy pamatujte na to, že ani sebelepší nůžky neodvedou skvělou práci, když je řádně nenaostříte.

Tipy na zahradní nůžky od značky Gardena:

GardenaKovadlinkové zahradní nůžky Gardena Classic jsou zvláště vhodné pro stříhání starších dřevnatých větví a větviček. Horní nůž skloněné stříhací hlavy má nepřilnavý povlak a je přesně broušený. Díky ergonomicky tvarovaným rukojetím sedí tyto zahradnické nůžky optimálně v ruce. Dvě uchopovací pozice umožňují silné stříhání i rychlé odstřihování. Pomocí bezpečnostního zámku s jedno ruční obsluhou lze nůžky snadno zajistit a bezpečně skladovat. S nůžkami pohodlně ustřihnete větvičky o průměru 18 mm.

Doporučená maloobchodní cena Gardena zahradních nůžek Classic je 255 Kč s DPH.

Tyto klasické nůžky jsou ideální ke stříhání čerstvých větví. Přesně broušené nože jsou vybaveny povlakem proti ulpívání rostlinných zbytků. Vynikající geometrie střihu zaručuje optimální přenos síly a lehký a čistý střih. Velké jednostranné tlumiče dorazu ze speciálního plastu chrání klouby. Stabilní ocelová páková ramena ve tvaru kapky zajišťují snadné používání, ergonomicky tvarované rukojeti se stopkou zabraňují sklouzávání. Praktická je přesná poloha pro ukazováček pro pohodlnou práci a bezpečné držení. Celková délka nůžek je 480 mm, nůžky ustřihnou větve o maximálním průměru 30 mm.

Doporučená maloobchodní cena Gardena nůžek na větve 480 B Classic  je 675 Kč s DPH.

Gardena

Nůžky na živý plot Gardena Comfort 700 T se zvláště hodí ke stříhání větších a vyšších živých plotů. Díky hliníkovým, teleskopickým rukojetím, které se vysouvají o 20 cm, pohodlně dosáhnete na potřebná místa. Pevné čepele o délce 25 cm s nepřilnavým povlakem a vlnitým broušením stříhají zvláště hladce a účinně. Účinnost práce ještě zvyšuje integrovaný odřezávač pro jednotlivé, silnější větve. Celková délka těchto nůžek je 70 až 90 cm. Záruční lhůta 25 let garantuje nejvyšší kvalitu.

Doporučená maloobchodní cena je 1 305 Kč včetně DPH.

gardena

Další informace naleznete na webových stránkách www.gardena.cz.

Reklama