Léto a dovolená k sobě nedomyslitelně patří. Pokud máte malé dítě, musíte se mu plně přizpůsobit, takže vybavit se na dovolenou bývá někdy náročnější, ale vše se dá bez problémů zvládnout. Pobyt na chalupě nebo u moře s malým dítětem je skvělý jak pro maminku, tak pro dítě, které má možnost se „vyřádit“ v přírodě a objevovat nové podněty. Pokud má dítě aktivní rodiče, pak i horská túra s batoletem není nic nemožného. Vše je jen o tom, co všechno chcete s dítětem zažít a co vám Vaše fyzička dovolí.

Možností je nepřeberně, od výběru místa, přes volbu dopravy až po způsob ubytování. Možná si však říkáte, že s malým miminkem tolik možností nemáte. Částečně můžete mít sice pravdu, ale dnešní doba již nabízí takové možnosti, že ani cestování s malými dětmi, které třeba samy ještě ani nechodí, není žádný problém. Vyrazit můžete nejen do hotelu, ale klidně i do karavanu nebo dokonce pod stan.

děti

Pokud se vydáváte na cesty ať už s malými či většími dětmi, musíte si zabalit spoustu věcí, které budete potřebovat. Cestovní lékárnička, repelenty, hygienické potřeby a opalovací krémy jsou samozřejmostí. Také se hodí věci pro zábavu, aby se děti nenudily. Jako první ale jistě budete řešit, co bude vaše dítě na cestách jíst a kde bude spát.

Jak se na dovolenou vybavit?

Snadné vaření – dovolená je bez starostí, pokud nemusíte složitě vyvářet a mít starosti s přípravou vhodných pokrmů pro dítě. Náš tip - pokud vsadíte na výrobky Hami, o kterých vás pravidelně informujeme a naše čtenářky maminky je testují, je vaše dovolená plná pohody. Příprava vybraných jídel pro batole je velmi rychlá a snadná, dítě dostane všechny chody svého jídelníčku v odpovídající kvalitě a pestrosti.

Také je Vaše děťátko zvyklé ráno začít hrnečkem mléka? Nedělejte kompromisy ani na dovolené. Batolecí mléka Hami mu dodají všechny potřebné živiny a navíc s ním bude mít spokojené bříško. Vyzkoušet můžete také mléko Hami s vanilkovou příchutí

Snídaně

Ideální snídaní pro den plný objevů je obilná kaše. Doplněná ovocem a zpestřená křupinkami bude taková snídaně jedinečným zážitkem a zdravým startem do nového dne.

Jídelníček během dne – obídek, svačinku vám zajistí zeleninové, masozeleninové a ovocné příkrmy pro pestrý a vyvážený jídelníček.

Snídaně

Chcete tip na malou svačinku jen tak do ručičky? Pak si můžete vybrat z nabídky svačinek chutné sušenky, které můžete mít při sobě a kdykoliv je dítěti nabídnout. Stejně tak ovocné Hami nápoje.
Večer se posaďte jako celá rodina ke společnému stolu a děťátku můžete dát například talířek Malý Gurmán.

Hami

dětiAby mělo děťátko spokojené bříško také v noci, nabídněte mu před spaním hrneček mléka Hami Hajaja. Odpočine si tak jak váš malý objevitel, tak i vy. A druhý den bude moci být zase plný společných zážitků.

S výrobky Hami tak nebudete ani na dovolené dělat kompromisy co se týče kvality a pestrosti výživy svého děťátka.

Cestovní postýlka  - Výrobci dětského zboží nabízejí řadu produktů, které společně strávený čas mimo domov rodinám s malými dětmi usnadňují a zpříjemňují. Jedním z takových „pomocníků“ je bezpochyby cestovní postýlka, která, nemusí sloužit pouze ke spánku. Postýlka by měla být dobře skladná a lehká, aby byla snadno přenosná, bytelná a bezpečná, nemělo by jí chybět závěsné lůžko, které rodičům usnadní ohýbání se pro malé miminko. Ideální jsou rovněž kolečka na jedné straně postýlky, díky nimž je možné s postýlkou bez obtíží manipulovat po místnosti. Náš tip:

Hami

Vhodný kočárek - Nezbytným doplňkem každé rodiny s malými dětmi je bezpochyby kočárek. Sportovně založeným rodinám doporučujeme hledat kočárek, který je konstruován přesně pro tyto účely, tedy pro běh, pro jízdu na kolečkových bruslích, či pro časté procházky po nerovných površích. Takovéto kočárky by měly mít speciálně řešenou, dobře odpruženou a lehkou, nejčastěji aluminiovou konstrukci. Hledáte-li však kočárek na krátké vzdálenosti a spíše operativní přemisťování na rovných a hladkých površích, pak se určitě zaměřte na kočárky typu golfové hole. Golfky se vyznačují extrémní skladností a snadnou mobilitou, jsou vhodné pro děti, které již samy hačají. Ideálně se hodí pro klidné letní procházky např. po přímořských promenádách či pro brouzdání po městě. Při vycházkách nezapomeňte na praktickou pláštěnku, abyste nebyli ve stresu, že během výletu začne pršet. Naše tipy:

Hami

Maminky musí řešit ještě spoustu dalších věcí, jako jsou hygienické pomůcky, kosmetika, ochrana pokožky a vhodné oblečení.  Další tipy vám přineseme v následujícím článku.

Čtěte také:

Reklama