Domácí vs. Profesionální péče

Pedikúra v pohodlí domova má dva klady. Prvním, tím nejdůležitějším, jsou ušetřené peníze, druhým, drahocenný čas. Platit za profesionální služby se nám nechce. Z toho důvodu se spokojíme s vlastní odborností. Přeci, upravit si nohy není nic těžkého, zní odůvodnění mnoha žen. Ano, obrousit zrohovatělá chodidla pemzou, zastřihnout a nalakovat nehty, je hračka, ale musíme si uvědomit, že napáchat více škody než užitku je také velmi snadné. A také často podceňované. Špatně zapilované nehty, které mohou zarůstat, vlnit se, příliš obroušená kůže či řezné rány od toho, jak se snažíme zbavit ztvrdlých míst na chodidlech, … To je jen malý výčet toho, k čemu může svépomocí dojít. V salonu se vám toto nestane. Na druhou stranu, pokud vaše nožky nejsou v hrůzostrašném stavu, důkladná péče doma bude vyhovující. Stačí jen vědět, jak na to.

5af2ca5cda2b7obrazek.pngFoto: Shutterstock.com

Jak se kvalitně a správně postarat o nohy?

 • Peeling – Dopřávejte nohám alespoň jednou týdně drobná zrníčka, která je zbaví odumřelé kůže.
 • Vodní lázeň – Než se pustíte do obrušování zrohovatělé kůže, ponořte nohy, ideálně na 15 minut, do teplé lázně. Pro lepší požitek přidejte pár kapek voňavého, vyživujícího oleje.
 • Obrušování – Ihned po osušení nohou se pusťte do zbavování ztvrdlé kůže. Ideálním produktem je klasická pemza. Efektivním pomocníkem je také elektrická bruska od Schollu. Tu pořídíte kolem 500 Kč. Funguje ovšem na sucho, takže lázni se vyhněte. Nepoužívejte skalpely ani jiné ostré předměty. Kvůli nim si ženy mohou způsobit bolestivá poranění.
 • Výživa – Po každém ošetření namažte nohy dostatečně silnou vrstvou hydratačního krému. Používejte výrobky určené na tuto část těla. Mají speciální změkčující a regenerační složení, které nenahradíte tělovým krémem ani krémem na ruce. Pro zesílení účinku můžete navléknout bavlněné ponožky. Nohy byste měla mazat každý večer, myslete na to.
  Tip redakce: Vyzkoušejte Exfoliační masku v ponožkách od firmy Lirene. Ta odstraňuje odumřelé buňky bez zbytečného tření, stimuluje pokožku, minimalizuje ztvrdlou kůži. Po aplikaci nohy získají jemnost, jakou mají po salónním ošetření. Díky tomu, že je opravdu účinná, používá se maximálně jednou do měsíce. Věřte nám, ta za investici rozhodně stojí.

5af2c76d73367obrazek.png
Vulkanická pemza, www.econea.cz,79 Kč/ Lirene maska exfoliační na nohy, www.kupkosmetiku.cz, 135 Kč/ Fikkerts Hydratační krém na nohy s bylinkami, www.domdeco.cz, 189 Kč

K dokonale vyhlížejícím nožkám patří i upravené nehty. I zde je pár velmi důležitých bodů, kterých bychom se měly držet. Než si je vyjmenujeme, podotkneme, že byste měla při péči o nehty být velmi opatrná. I drobná ranka může způsobit hodně neplechy. 

 • Nehty zkracujeme ideálně papírovým pilníkem. Skleněný a železný pilník nehtům nesvědčí. Případně můžeme použít štípací kleštičky určené pro nohy. Vyvarujte se nůžkám. Upravujeme spíše do rovna. Pokud vás však rohy nehtu budou tlačit, mírně je zapilujte do kulata. Nehty by neměly být střižené těsně u kůže, naopak je ponechte o maličko delší. Tím předcházíte bolestivému a nepříjemnému zarůstání nehtu.
 • Co se týče nehtové kůžičky, tu nestříháme, nýbrž zatlačujeme.
 • Před samotným lakováním použijte odlakovač bez acetonu. Lak déle vydrží.
 • Při lakování použijte prvně základní bezbarvý lak. Předejdete tak obarvení nehtu. To se děje především tehdy, když používáte syté barvy jako je červená, růžová či černá.
  Tip redakce: Pohodlnou vychytávkou jsou slupovací laky. Když vás omrzí, na jeden zátah se laku zbavíte. Nemusíte mít po ruce odlakovač. My jsme vyzkoušely slupovací laky od značky Little Ondine. Ty jsou na vodní bázi, bez klasického zápachu a obsahují převážně přírodní pigmenty. Rychle schnou. Stačí pár minut a už se nemusíte bát, že byste si dokonale nalakovaný nehet poškodila.
 • Pro výraznější barvu naneste dvě vrstvy vybraného laku. Nezapomeňte na rozestupy, aby každá vrstva měla čas proschnout. Minimálně 10 minut, ideálně však 20 minut.
 • Na závěr aplikujeme top coat, neboli svrchní lak. Ten dodá barvě lesk a chrání ji před poškozením.

5af2c62581761obrazek.png
Slupovací laky Little Ondine, od 356 Kč

Jaké barvy laků jsou momentálně trendy?

 • Nepsané pravidlo říká, že na nohách by se měl objevovat lak univerzální. Doporučuje se červený nebo černý. Ovšem na jaře a v létě bychom měly být odvážnější. Pastelové tóny jsou aktuálně vysoce módní, to nejen na oblečení. Každoročně oblíbeným odstínem je starorůžová. Nevšední mentolová je momentálně královnou mezi laky. Za zmínku stojí i bledě modrá. Ač se to nezdá, vypadá opravdu krásně.
 • S opálenou pokožkou famózně koresponduje pastelově žlutá či výrazné neonky.
 • Ženy, které nemají rády „odvážné“ barvy, mohou vsadit na klasiku v podobě francouzské úpravy nehtů, nebo sáhnout po nude odstínech. S nimi ale budou nožky vypadat tak nějak nahatě. Nebudou mít ten správný šmrnc.

Čtěte také:

Reklama