Módní účes plný objemu, který vydrží po celý den nebo alespoň večer, bývá pro řadu žen problém. Majitelky jemných vlasů by mohly vyprávět! Jemné vlasy vyžadují jinou péči, kosmetiku i střih než vlasy normální. Jaké jsou tedy rady a tipy pro tvorbu nadýchaného účesu z jemných vlasů, který vydrží a zároveň působí krásně a přirozeně? Stačí jen vědět, jak na to.

taft

Pohled do historie

Největším symbolem ženskosti jsou a vždycky byly nádherné vlasy. Ačkoli se módní trendy opakují a historie se vrací, jedno je jisté. Nadýchaných účesů plných objemu se ženy snažily dosáhnout vždycky. Vzpomeňme si třeba na obrovské barokní a rokokové paruky, vyčesané empírové účesy, natupírované drdoly 60. let, kdy ženy objevily kouzlo laku na vlasy Taft, nebo objemné trvalé 70. a 80. let. Po účesech plných objemu touží ženy i dnes, žádají ale přirozenost. Doba pokročila, a tak může svým vlasům díky kvalitním kosmetickým přípravkům a precizním střihům dodat objem skutečně každý.

Problém zvaný jemné vlasy

Jemné vlasy se v naší populaci vyskytují poměrně často. Jde jednak o genetickou záležitost, ale velký význam má také řada dalších faktorů, které sílu vlasu ovlivňují - svou roli hraje například věk, strava, výživa vlasů, výběr kosmetiky, ale také stres nebo časté mechanické namáhání. Jemné vlasy jsou sice příjemné na dotek, ale svým majitelkám přinášejí často potíže s výběrem a udržování účesu. Tím, že je vlasový stvol tenčí, je celkový objem vlasů a účesu menší než u normálních nebo silných vlasů. Proto jemné vlasy potřebují jinou péči, kosmetiku, střih i styling než vlasy normální.

Kvalitní péče

Vytvořit bohatý a trvanlivý účes ze zdravých, silných a hustých vlasů není žádný problém. Pokud však máte vlasy jemné, choulostivé a poškozené, pak víte, že dosáhnout u nich žádaného objemu, je skutečné umění. Vaše trápení dokáže ovšem podstatně zmírnit pravidelná péče přípravky, jejichž speciální složky proniknou do vnitřní struktury vlasu, vyplní poškozená místa a obalí ho jemným filmem. Ten vlas zpevní a zvětší jeho průměr. Zkuste o své vlasy pečovat pravidelně. U jemných vlasů se doporučuje alespoň dvakrát týdně. Výběru těch správných přípravků pro péči o vlasy věnujte pozornost. Na trhu je dnes k dostání celá řada produktů pro zvětšení objemu. Investujte ale do těch kvalitních, které jsou spolehlivé a také déle vydrží. Kvalitní a přitom cenově dostupné jsou například výrobky značky Taft. Nabízejí inovativní složení a dávají tak vlasům až stoprocentní sílu a potřebnou péči - takže i ty nejvíce namáhané vlasy lze upravit do moderních objemných účesů. Jemným vlasům příliš nesvědčí šampony typu 2v1 protože použité kondicionační látky jsou většinou příliš zatěžující a vlasy pak působí ještě zplihleji.

Základem je perfektní střih

Při výběru střihu bychom měli myslet nejen na to, co se nám líbí. Důležitý je tvar obličeje a proporce postavy, ale také typ vlasů a jejich stav. Na střihu hodně záleží. Proto své vlasy svěřte vždy jen zkušeným kadeřníkům, kteří si s každým vlasem hravě poradí. Platí jedno základní pravidlo - čím jsou vlasy kratší, tím budou lehčí a nadýchanější. Ideální jsou kratší účesy se stupňovitě sestříhanými vrchními partiemi, geometrické střihy nebo krátká mikáda s tupě zastřiženými konturami. Pro docílení objemu jsou vhodné i i různé prostřihy a efilace. Pozor ale u jemných vlasů, tam se ztenčování vlasů vůbec nedoporučuje.

Kouzla s barvou

Dokonalou tečkou za správným střihem je výběr barvy. Odstín barvy dokáže zmenšovat nebo zvětšovat objem a upravovat proporce. Tmavá barva objem zmenšuje a zužuje, zatímco světlé odstíny zvětšují objem a rozšiřují. S barvou přitáhnete pozornost k určitým partiím účesu, podpoříte tvar střihu a zvýrazníte střihové efekty. Stejná kouzla dokáže melír, který doladí strukturu vlasů a střihu.

Jaký zvolit styling?

Jemné vlasy a stylingové přípravky se moc v lásce nemají. Je to z toho důvodu, že právě laky, pěny, gely a vosky prameny zatěžují. Ty pak těžknou a ztrácejí i ty poslední zbytky objemu, který sami o sobě mají. Na druhou stranu správně vybraný styling dokáže objem dodat a ještě ho udržet. U jemných vlasů je třeba se vyvarovat především stylingu s extrémně silnou fixací. Hodí se spíše přípravky se slabším tužícím efektem. Moderní stylingové přípravky pro objem účesu obsahují komplexy účinné látky, které jemným mikrofilmem potáhnou, zesílí a oddělí jednotlivé vlasy a přitom je neslepí. Doporučit lze také přípravky s push-up efektem - například přípravky inovované řady Taft Volume od Schawarzkopf. Nabízejí rovněž nový dvojí Push-up efekt pro 100% objem a sílu. Nutri-Mineral Complex, který se skrývá v pěnovém tužidle, a Strengh Complex, jež je obsažen v laku na vlasy, dodávají vašim vlasům potřebnou péči, a zároveň zvětšují objem na absolutní maximum. Pro docílení požadovaného objemu je dobré nedávat tužidlo do celého účesu, ale stačí ho vetřít pozuze ke kořínkům. Vlasy se tak od hlavy nadzvednou. Pro účesy plné objemu se nehodí ani pomády, vosky, tvarovací krémy či pasty. Důvodem je opět to, že vlasy příliš zatěžují a zvýrazňují spíše nedostatky než přednosti účesu pokud jde o objem.

Úprava účesu

Po každém mytí si vlasy důkladně vysušte, a to tak, že hlavu dejte do předklonu a vlasy sušte pečlivě od kořínků. Pokud chcete docílit objemu, nejlepší je vyfoukat vlasy přes kulatý kartáč a případně pak vlasy upravit jenom prsty. Pokud toužíte o vlnách, natočte ještě vlhké vlasy na velké natáčky, prosušte a nechte volně proschnout. Nakonec vytočte natáčky a vlasy jen prsty prohrábněte nebo je pročešte kartáčem a lehce přelakujte například lakem na vlasy z řady Taft VOLUME pro suché a namáhané vlasy.

Několik tipů:

  • Docílit bohatosti u dlouhých vlasů je mnohem náročnější než u vlasů krátkých. Důležitá je dostatečná péče a pravidelné zastřihávání, nejlépe do tupého tvaru.
  • Vyzkoušet můžete také oplachy, zábaly a masáže s aromatickými
  • esenciálními oleji, které mají na zdravý růst vlasů významný vliv.
  • Nepodceňujte výživu, která má na kvalitu vlasů velký vliv. Důležitý je dostatek ovoce a zeleniny a konzumace celozrnného počiva, ryb, luštěnin, ořechů a semínek, nezapomínejte na pitný režim.
  • Vyhýbejte se stresu, nedržte drastické diety a dbejte na dostatek spánku.

Nadýchané, okázalé účesy právě slaví svůj comeback nejen na přehlídkových molech, ale i mezi celebritami. Předpokladem pro takový styling jsou však husté a silné vlasy, o kterých sní až čtyři z deseti žen. Řešením je používání kvalitních kosmetických přípravků. Spolehnout se můžete na inovaci řady 3 Weather Taft od Schwarzkopf & Henkel, která nabízí vlasům maximální kontrolu objemu s jedinečným dvojím push-up efektem. Ten vlasy nejen posílí, ale dodá jim i požadovaný objem trvající až 48 hodin.

Přípravky inovované stylingové řady 3 Weather Taft od Schwarzkopf & Henkel rychle nadzdvihnou vlasy již od kořínků a vytvoří maximální, dlouhotrvající objem, který vlasům nedovolí, aby zplihly - ať přijde déšť, sníh, nebo žhavé sluneční paprsky.

3 Weather Taft Volume pro suché a namáhané vlasy

Více než třetina žen řeší problémy se suchými vlasy. Právě pro ně byla vyvinuta nová řada Taft Volume od Schwarzkopf & Henkel - 3 Weather Taft Volume pro suché a namáhané vlasy. Výrobky této řady nabízejí inovativní složení a dávají tak vlasům stoprocentní sílu a potřebnou péči - takže i ty nejvíce namáhané vlasy lze upravit do moderních objemných účesů. Pěnové tužidlo obsahuje navíc vyživující a posilující Nutri-Mineral Complex s vitamínem B3 a provitaminem B5, ve složení laku na vlasy je obsažen posilující Strengh Complex. Díky extra silné úrovni fixace 3 udrží výrobky této řady váš účes až 48 hodin, aniž by se vlasy slepily.

3 Weather Taft Volume ultra silně tužící

Pro ženy s normálními nebo jemnými vlasy jsou určeny výrobky inovované řady 3 Weather Taft Volume ultra silně tužící. Nabízejí rovněž nový dvojí push-up efekt pro 100% objem a sílu. Nutri-Mineral Complex, který se skrývá v pěnovém tužidle, a Strengh Complex, jež je obsažen v laku na vlasy, dodávají vašim vlasům veškerou potřebnou péči, a zároveň zvětšují objem na absolutní maximum - jak to vyžadují nejmodernější účesy. Se svou ultra silnou úrovní fixace 4 přináší tato řada Taft Volume i těm nejjemnějším vlasům 100% sílu a pevnost po dobu až 48 hodin, aniž by došlo ke slepení.

Portoflio 3 Weather Taft Volume s dvojím push-up efektem

  • Lak na vlasy Taft VOLUME ultra silně tužicí, 250 ml - DMOC 89,90 Kč
  • Pěnové tužidlo Taft VOLUME ultra silně tužicí, 200 ml - DMOC 89,90 Kč
  • Lak na vlasy Taft VOLUME Dry & Stressed extra silně tužicí, 250 ml - DMOC 89,90 Kč
  • Pěnové tužidlo Taft VOLUME Dry & Stressed extra silně tužicí, 200 ml - DMOC 89,90 Kč

Již celá desetiletí se značka 3 Weather Taft od Schwarzkopf stará o vlasy, a zároveň přispívá k vytváření inovací a vlasových stylů, které určují módní trendy. Nejnovější rozšíření řady 3 Weather Taft - řada Taft Volume s dvojím push-up efektem, bude k dostání od března 2010 ve výrazných zelených obalech.