seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Jak vyčistit make-up
Zejména ženy mají problém se špinavým límcem u bundy, který se otírá o tváře a jsou na něm pak fleky, které často nejdou dolů. Zapomeňte na odličovač, který je hojně doporučován na internetu. Postačí vám mýdlová voda, případně micelární voda, kterou nanesete na tamponek a z čisté strany do něj foukněte, vytvoří se pak pěna, kterou můžete na čištění použít.

Jak vyčistit připáleniny
Na varnou desku nasypte jedlou sodu, následně bílý ocet a chvíli nechte působit, poté umyjte. Sledujte, jak připáleniny mizí.

Jak vyčistit vodní kámen
Horký bílý ocet smíchejte s kyselinou citronovou a vzniklou směsí omyjte baterie, kachličky, sprchové hadice nebo další místa, kde vás vodní kámen trápí. Důležité je směs nanést na špinavé místo a nechat působit hodinu.

Jak vyčistit lihový fix
Dostala se vám lihovka na oblečení? Co nejdříve kus oblečení vyperte, odlakovačem na nehty jemně setřete v jednom směru a dočistěte saponátem na nádobí. 

Jak vyčistit propisku
Propiska na bílém tričku, to je noční můra všech bydlenek. Naštěstí máme tip, jak se takových skvrn zbavit. Lak na vlasy naneste na propisku, nechte zaschnout a poté dočistěte hadříkem a mýdlovou vodou. Pokud vidíte stále zbytky propisky, není nic jednoduššího než oblečení hodit do pračky. 

Jak vyčistit štětce na make-up
Čisté štětce na make-up jsou základ. Pokud je nebudete čistit, zaděláváte si na kožní problémy, včetně akné. Vytvořte směs z peroxidu a vody v poměru 1:1 a štětce do nich namočte. Následně vyždímejte, projeďte čistou vodou a nechte uschnout. Při každodenním používání štětců tento způsob čištění aplikujte jednou za týden.

Jak vyčistit žaluzie
Nepoužívejte na jejich čištění pouze vodu, ale přidejte do ní jar, vznikne jemná jarová voda, která odstraní všechen prach a pokud chcete ještě lepší vychytávku, čím jarovou vodu nanášet, pořiďte si multifunkční kartáč na prach, který pořídíte třeba na asijském e-shopu Shein za pár korun.

Zdroj: TikTok @perfekcionistkaeliska