Můžu venčit svého domácího mazlíčka v období omezení pohybu?
5e9831b63b5fcobrazek.png

Ano, i v období omezení pohybu je venčení povoleno. Pohyb a čerstvý vzduch je důležitý jak pro vás, tak i pro vaše zvířátko, a proto se nebojte vyrazit do přírody. Nezapomínejte však, že byste procházku měli zkrátit, vycházet pouze se zakrytými ústy a nosem a vyhýbat se místům s vysokou koncentrací lidí.

Jak mazlíčka zabavit doma?

V období omezení pohybu byste měli čas strávený venku omezit na nutné minimum. Je proto důležité, abyste mazlíčkovi věnovali o to více času doma a našli způsob, jak ho zabavit. „Aktivit existuje spousta. S pejskem můžeme upevnit a vypilovat poslušnost. Zároveň můžeme po domě schovávat hračky či pamlsky a zaměstnat pejskovi mozek,“ radí specialistka na výživu značky Fitmin, Adéla Palacká, a zároveň upozorňuje, abychom mazlíčky během her nepřekrmovali pochoutkami. Je možné, že bychom na konci karantény mohli mít doma místo psa nebo kočky velkou kouli.  5e983191501b5obrazek.png

A jak mohou takové aktivity vypadat?

  • Schovávaná. Po chvíli hraní si s oblíbenou hračkou mazlíčka namotivujete a následně pak hračku schovejte. Vyzvěte ho, aby ji našel a pokud bude úspěšný, pochvalte ho. Pro správné pochopení hry nejprve oblíbenou hračku schovávejte na viditelná místa, postupem času můžete hru ztížit. U koček můžete hračku schovat a vést od ní šňůrku či stuhu, kterou pak kočka bude následovat či několik hraček zavěsit různě po domě. Doporučujeme hračky a umístění obměňovat, aby kočku hra rychle neomrzela.
  • Čichací hry. Cílem každé procházky je mazlíčka vyčerpat, a zbavit ho tak přebytečné energie. V období omezení pohybu můžete dlouhé procházky nahradit zábavnými, zároveň ale vyčerpávajícími čichacími hrami. Pamlskem, který pejskovi nejdříve ukážete a necháte ho k němu přičichnout, ho namotivujete a poté pamlsek schováte. Po nalezení nezapomeňte opět na slovní pochvalu. U koček můžete využít cestičky ze stuh či zavěšení pochoutek za provázky.
  • Hravé hlavolamy. Ne vždy máme na domácí mazlíčky tolik času, abychom se jim mohli věnovat po celý den. Toto je jeden z mnoha způsobů, jak své čtyřnohé miláčky zabavit na delší dobu, bez nutnosti vašeho aktivního zapojení. Pro výrobu jednoduchého hlavolamu pro kočky budete potřebovat 1x dárkovou krabici Fitmin, 1x lepidlo a 24x roličku toaletního papíru. Do dárkové krabice naskládejte roličky toaletního papíru a slepte je k sobě. Po zaschnutí můžete do roliček vložit různé pamlsky, lýko, hračky či jakékoli jiné oblíbené předměty vašeho mazlíčka. Z víka dárkové krabice odstraňte folii, krabici zavřete a nechte kočku, ať si odměny a hračky z krabice vytáhne sama. Pokud jde o pejsky, zde postačí jakákoli nádoba, hrnec či lavor na prádlo, do které vložíte plastové míčky, zmačkané papíry, smotané ponožky či kapesníky a mezi ně naházíte voňavé pamlsky. Pejsek si pak čumákem dobroty najde.
     

Zdravá a chutná odměna za hry
5e9831dd2081eobrazek.png

Fitmin Purity Snax jsou přírodní, ručně vyráběné superprémiové pochoutky z čerstvého masa, amarantové mouky a blahodárných bylinek. Jejich chuť a vůně jsou odměnou pro mlsný jazýček koček a psů. Tyto lahodné pochoutky neobsahují žádné chemické konzervanty, nežádoucí stabilizační látky, přidaný cukr, sůl ani barviva. Proto si můžete být jisti, že svému zvířeti dáváte výbornou a opravdu zdravou pochoutku.

Nezapomínejte na lásku

I přes zvýšenou opatrnost během kontaktu s mazlíčkem mu nezapomínejte projevovat lásku. Kontakt ve formě komunikace, pochval, poplácání či objetí je důležitý. Nejenom ho tím uklidníte a dáte najevo, že je vše v pořádku, zároveň může takové objetí zlepšit náladu a navodit pocit pohody i vám samotným.
Podle Adély Palacké je důležitý i samotný odpočinek: „Dejte mazlíčkům prostor. Kočky si svůj klid hledají sami a pokud jde o pejsky, nenechte ho za vámi chodit po celý den. Nebojte se zavřít do vedlejší místnosti, abyste ho připravili na to, že jednou do práce zase půjdeme a aby poté necítil úzkost, že ho opouštíme a půjdeme opět do práce.“
5e9831f89a606obrazek.png

Opatrnost je důležitá

Důležité je zdraví všech, a to i těch čtyřnohých kamarádů. Pokud tedy máte příznaky nakažení, snažte se kontakt nebo alespoň láskyplné oblizování obličeje omezit. Myjte si ruce poté, co mazlíčka obejmete či podrbete a doporučujeme i častější čistění pelíšku.
5e983212effcdobrazek.png

O značce Fitmin

Fitmin je tradiční česká značka sídlící v podhůří Orlických hor, kde s respektem k přírodě a láskou ke zvířatům vyrábí krmiva, výživové doplňky a naturální pochoutky pro psy, kočky a koně. Od vzniku značky Fitmin uplynulo už více než 21 let a za tu dobu se mnohé změnilo, avšak základní hodnota rodinného byznysu – poctivý přístup k práci – zůstala zachována. Celou společností i nadále prostupuje duch původních zakladatelů společnosti, rodiny Štěpánkových. Jejich chovatelská a zemědělská tradice měla v Helvíkovicích vždy hluboké kořeny. Jako první u nás Fitmin v roce 2010 přišel s unikátní technologií přidávání čerstvého masa do procesu výroby krmiv, díky které si produkty zachovávají skvělou chutnost. Živiny zůstávají ve špičkové kvalitě a nejsou zničeny vysokými teplotami jako v případě, že je maso nejdříve zpracováno v moučku a teprve potom do granulí. Navíc to není maso ledajaké – jedná se o maso vysoké kvality, které se používá také v potravinářství.

Více na Fitmin.cz.
5e98310c902f3obrazek.png

Reklama