Máte chuť péct pravé domácí buchty, koláče, zákusky a další dobroty? Zkuste navštívit webové stránky www.pecenijeradost.cz.

 

Kde jsou ty doby, kdy naše babičky čarovaly v kuchyni a z trouby vytahovaly lahodné voňavé koláče. Recepty se kdysi přenášely z generace na generaci, a každá kuchařka tak měla mezi svými recepty taková tajemství, která jen málokdo odhalil. Snad každá žena si přeje umět vykouzlit moučníky, kterými ohromí celou rodinu. Bohužel tradiční pečení v moderní době vytlačují sladkosti z velkovýroben, balenými roládami a koláči počínaje, nejrůznějšími sušenkami, oplatkami a piškoty konče.

 

Pokud chcete udělat radost nejen sobě, ale i svým blízkým, a máte chuť péct pravé domácí buchty, koláče, zákusky a další dobroty, zkuste navštívit webové stránky www.pecenijeradost.cz. Stránky budou nápomocné jak začínajícím kuchařkám, tak zkušeným pekařkám, které zde mohou najít inspiraci, a inovovat tak inventář svých ověřených receptů.

 

Každá z nás určitě zažila chvíli, kdy přemýšlela, co by mohla na víkend upéct, a nápad se ne a ne dostavit. Stránky Pečení je radost vám poskytují spoustu zajímavých receptů. Zkuste se tedy podívat do databáze, kde si můžete vybírat mezi různými kategoriemi. Kromě sladkých dobrot tady najdete recepty na dietní moučníky, na slané chuťovky s masem i bez masa, a nechybí ani návody na nepečené sladkosti. Databáze zahrnuje navíc sváteční recepty. Velikonoce, Vánoce, svátky, narozeniny a další významné příležitosti už nemusí být vaší pekařskou noční můrou. Mezi recepty si určitě vyberete ten pravý, který se hodí právě pro vás.

 

Pečení je radost navíc shromažďuje recepty svých čtenářek. Staňte se tedy i vy tou, která se s ostatními pekařkami podělí o své vyzkoušené recepty. Vkládání je velmi jednoduché. Vyplníte připravený formulář, můžete přiložit i obrázek, a je hotovo.

 

Pokud jste začínající pekařka, pak nevěště hlavu. Pečení je radost pamatuje i na vás. U každého receptu najdete informace, které vám pečení usnadní. Kromě ingrediencí a detailního postupu zde najdete i stupeň obtížnosti, dobu přípravy a teplotu, na kterou musíte vyhřát troubu. A až recept vyzkoušíte, nezapomeňte ho ohodnotit, abyste s výběrem pomohla i dalším pekařkám.

Tip: Pokud pečení není skutečně vaší parketou, tak nahlédněte do záložky akce, kde v sekci Sobotní škola pečení naleznete detailní postupová videa. Postup při pečení vybraného moučníku uvidíte krok za krokem a pro vás pak práce bude jednodušší.

 

Pečení je radost ale není jen katalogem receptů. Najdete zde například zajímavé články o všem, co je spojené s pečením, a tipy, po kterých receptech a surovinách sáhnout ve kterém období. Najdete zde i rozhovor s šéfcukrářem jednoho pražského luxusního hotelu.

 

Aby bylo pečení skutečně radost, stránky vám nabízejí možnost zúčastnit se pekařských kurzů. Sobotní škola pečení je půlroční akce, která se koná v Praze, Chomutově a v Přerově. Každá lekce je zaměřena na vybranou surovinu, a vy si tedy můžete vybrat, v čem přesně se chcete zdokonalit. A nemyslete, že naučené recepty hned zapomenete. Ze školy pečení si odnesete kuchařku a recepty naleznete i na stránkách Pečení je radost.

 

Na závěr malý tip pro každou z vás. Stránky nabízejí možnost vytvořit si vlastní kuchařku. V sekci moje kuchařka se jednoduše zaregistrujete a vkládáte recepty, které vám padly do oka. Můžete sem kopírovat recepty z internetu, napsat vlastní recepty a mít tak vše pohromadě pro příležitost, kdy si nebude vědět rady. Na Pečení je radost najdete inspiraci hned.

 

Reklama