Čtenářka Radka by si chtěla najít novou práci. My jsme se rozhodli, že jí v tom pomůžeme. Sledujte, jestli se to Radce podaří.

Dnes vám přinášíme úvodní rozhovor jejího blogu...

Co byste nejraději dělala?
Účetní, baví mě to a jde mi to asi nejlíp. Teď pracuju ve velké společnosti, kde dělám i mzdy. Musím tam ale skončit, protože jsem nastoupila za kolegyni, která se vrací z mateřské.

Co vás na této práci baví?
Moc mě baví, když hledám chyby. Když nesedí nějaká částka, je pro mě zábavné hledat, kde se ztratila, kde se stala chyba. Hledání desetníků, to je úplná radost! Když je najdu, je to potěšení! Ve firmě jsem se během tří let docela vypracovala.

Už jste někdy byla na Práce.cz?
Jen jsem tam tak trochu brouzdala, ale zatím jsem nevyužila žádných služeb, jako je agent, životopis... Sama jsem si inzerát nedávala, jen jsem okukovala nabídku.

Zaujalo vás tam něco?
Určitě, ale většina nabídek je z Prahy. Mám hodně nabídek z Prahy, ale nejde to. I když je to v Praze platově výhodnější, děti mě potřebují. Musím se starat o patnáctiletého syna a jedenáctiletou dceru. Bohužel to mám do Prahy dvě hodiny cesty...

Nechcete dělat práci z domova?
Hodně účetních pracuje z domova. To by určitě šlo, z domova bych se pracovat donutila, jenže o žádné takové nabídce nevím.

Partnerem hledání práce je portál: www.prace.cz

Co když práci účetní nenajdete?
Dělala bych cokoliv, co se naskytne, ale dělala bych dál i účetní. Nemohu si dovolit být bez práce. Navíc je to náročné na psychiku.

Jak se těšíte na hledání práce?
Těším se, bude to pro mne přínosem. Poznám nové lidi, jsem zvědavá, na co se mě budou na pohovorech ptát. Zatím mám spíš negativní zkušenost.

Proč negativní?
Například se mě vůbec neptali, co umím z účetnictví. Zajímalo je, co jsem dělala předtím, co je mojí životní prioritou, proč bych chtěla pracovat zrovna u nich.
Většinou řeknou, že se ozvou. Já to chápu, že mi to nemůžou říct hned, ale pak se neozvou vůbec... Když tam pak sama zavolám, dozvím se, že místo je obsazené. To je výsledek posledních tří pohovorů z prosince. Myslím, že by je mělo zajímat, co vlastně všechno umím a kdy mohu nastoupit. Docela mě to zklamalo.

Kdo vás zpovídal?
Šéfové firmy, v jednom případě personalista. Byla jsem nervózní, ale snažila jsem se to nedávat najevo. Chtěla jsem být přirozená.

Byly poslední konkurzy, které jste absolvovala, v něčem pozitivní? Co jste si z nich odnesla?
Že to nesmím vzdát, protože práci potřebuji. Snažím se být asertivnější. Kolegyně o mně říkají, že jsem moc skromná, že neumím říct ne.

Co očekáváte od spolupráce s Práce.cz?
Že mi pomohou s hledáním práce. Nemám čas být stále na internetu a hledat, co je nového. Poznám víc lidí, budu mít víc možností... Zatím to byly jen tipy z úřadu práce a od známých. Teď se dostanu do rukou profesionálů, uvidíme, sama jsem zvědavá.

S Radkou dnes jdeme do kanceláře portálu Práce.cz, kde se jí budou plně věnovat. Ukáží ji, jak zadat životopis a jak si jednoduše založit osobního agenta, který jí bude pomáhat hledat práci v jejím regionu - hledá práci ve městech Kolín, Kutná Hora a Pardubice.

Reklama