Čtenářka Kobližka zavzpomínala na nedělní poobědní pohádku i na tatínka přemýšlejícího pod novinami. A dovíte se, co již odpustila ČR 2. Děkuji Vám Kobližko za Váš příspěvek.

To je současnost i vzpomínky na děství.

Rádio jsem neměli,jen tzv.rozhlas po drátě.Bedýnka s jedním knoflíkem a tuším,že i jedinou stanicí,ale to vůbec nevadilo.

Každodenní rozcvička,pravidelný čas a hlášení meteorologa o stavu vody na českých tocích,milibarech a tlakové výši.Ale hlavně nedělní pohádka po obědě.

To už ale táta ležel v kuchyni na gauči a zřemě pod rozloženými novinami „přemýšlel“ a my s maminkou myly potichoučku nádobí,abychom slyšely,jestli se tu zakletou princeznu podaří zachránit....no jo,ale to už je let.Tak teď honem do současnosti.

Rozhlas je pro mě bezva společník,určitě lepší než televize,jen se přiznám bez mučení,že vůbec neposlouchám takové stanice,kde každý moderátor je kámoš a tyká si s každým posluchačem,kde se line proud šílené muziky,kde se praktikují takové ty rádoby vtipné nachytávky a humor je na úrovni mateřských školek.Pro mě jedním slovem trapárna.

To raději budu za staromilce,ale vyhovuje mi kultivovaný projev moderátora,mám ráda muziku,která není jen samé „duc -duc“,zajímají mě lidi,kteří mají co říct,protože jsou ve svém oboru jedničky a mají spoustu zkušeností a já se tak dozvím i věci,o kterých bych jinak nic nevěděla.Jasně - poslouchám ČR2 a když se zrovna vysílá něco,co nemusím,prostě vypnu.

Můj oblíbený pořad byl  „Klub osamělých srdcí seržanta Pepře“,který skvěle uvádí pan Černý. Krásně se mi v sobotním dopoledni poslouchal,než ho,bohužel,vytlačil Karel Gott a byl přesunutý na pondělní večer,což mě teda „Dvojka“ pěkně naštvala....B-)...ale už jsem jí to odpustila.

Tak přeju čtenářkám hezký příjemný den a buďte pořád dobře naladěny,

Kobližka.
Příspěvek nebyl redakčně upraven


Jaký je váš vztah k rádiu?

  • Je vašim každodenním společníkem?
  • Nebo vás nebaví jen poslouchat a jako podkres máte doma televizi?
  • Kde, kdy a s kým ho posloucháte?
  • Jaký pro vás mělo / má význam?
  • Co posloucháte?
  • Na jaké rozhlasové pořady nejraději vzpomínáte?
  • A jak dlouho myslíte, ještě rozhlas přežije?

Úvahy, příběhy, postřehy, vzpomínky či vtipy na výše uvedené otázky, ale nejen je, posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, dnes kolem 16. hodiny za příspěvek odměním krásnou květinou doručenou až k vám domů!!! Tak pište, těším se…

Reklama