INZERCE

Sportovci mají tento rok během letních měsíců obzvlášť nabitý program: jen co skončí Mistrovství Evropy ve fotbale, už se budou chystat na Letní olympijské hry v brazilském Riu. Také pro většinu z nás je léto ve znamení sportu – někdo vyjede na kole, jiní začnou zase po zimní přestávce běhat nebo vyrazí na brusle.

Exoderil

Je ale třeba myslet na to, že zvýšené pocení při sportu také nahrává snazšímu šíření kožních mykóz. Dermatofyty a kvasinky, které toto onemocnění způsobují, si totiž vyloženě lebedí ve vlhkém a teplém prostředí. Kožní mykóza se přitom netýká pouze nohou, které se při sportu tísní v uzavřené obuvi, ale pokožky celého těla – od kůže na hlavě, přes obličej a trup až po ruce i nohy a dokonce nehty.

Zpocené tělo je ráj pro kožní mykózy

Exoderil

Zvýšené pocení při sportu vytváří výborné podmínky pro rozvoj kožní mykózy. Důležitá je tedy především důkladná hygiena. Po každém sprchování bychom se měli pořádně osušit, hlavně pak mezi prsty na nohou, na tříslech, v podpaží nebo pod prsy.

Pozor bychom si ale měli dát i při návštěvě bazénů, koupališť, veřejných sprch v bazénech, saunách nebo fitness centrech, kde je větší riziko nákazy mykózou. Pokud to jde, noste si s sebou pantofle na přezutí a co nejméně choďte bosi.

Léčba už při prvních příznacích

Exoderil

Pokud už na sobě pozorujete příznaky, které by mohly být projevem mykózy, jako je svědění, zarudlá kůže s puchýřky nebo nažloutlé nehty, nezoufejte. Řešení je dostupné a rozhodně není bolestivé. Volně prodejné antimykotické přípravky, jako je například Exoderil®, mohou do několika týdnů od problému pomoci. Exoderil® se prodává buď ve formě krému, nebo roztoku, který se hodí hlavně na léčbu nehtů nebo pokožky hlavy v místech, kde rostou vlasy. Přípravkem Exoderil® se mohou léčit jak dospělí, tak děti každého věku. Účinná látka naftifin má antimykotický, protizánětlivý a antibakteriální účinek. Klinický účinek naftifinu se projevuje rychlým ústupem příznaků zánětu, zvláště svědění. Aplikuje se na čistou a důsledně osušenu pokožku jednou denně. Pokud léčíte mykózu nehtů, je třeba roztok použít dvakrát denně.

Více informací na www.sandoz.cz/naeppravky/volnprodejnlky/exoderil.shtml

Exoderil® je volně prodejný lék k vnějšímu užití s účinnou látkou naftifini hydrochloridum. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Reklama