Šestadvacetiletá Tatiana Kuchařová, Miss ČR 2006 a Miss World 2006, patří mezi nejkrásnější dívky naší planety. Její život je pestrý, díky své práci hodně cestuje a pracuje v zahraničí, loni dokonce soutěžila o titul královny parketu a umístila se na druhém místě. Kromě toho se už přes pět let věnuje své nadaci Krása pomoci, která se stará o seniory. Do toho si stihla najít novou lásku, žije s pohledným hercem a muzikantem Ondřejem Brzobohatým.

taťána

Jak vzpomínáte na své dětství?
Moje dětství se odehrávalo na dvou zásadních místech, a to v Opočně a Jílovicích, kde jsem právě u prarodičů, dědy a babi, trávila téměř všechny volné dny a prázdniny. A to i přes svoji pubertu, než jsem odletěla na svůj první pracovní pobyt v 17 letech do Tokia, to byla moje první zahraniční modelingová práce. U babičky to byla krásná dětská léta, plná přírody, dětských her a radostí a té nejlepší kuchyně, babiččiny kuchyně a rozmazlování....

Jak vzpomínáte na své modelingové začátky?
Vzpomínám na ně s velkým respektem k sobě samé... Nebyly lehké a zdaleka se nepřibližovaly mým představám o modelingu jako takovém. Od svých začátků jsem urazila enormní kus cesty. Upřímně, jsem ráda, že to je za mnou a že jsem se poměrně rychle naučila plavat jako ryba ve vodě. Dojít k tomu chce hodně trpělivosti, disciplinovanosti, víry a práce. Je to dlouhá cesta a jsem ráda, že jsem šťastná a velmi si s pokorou vážím, že jsem měla možnost do tohoto bodu dojít, zůstat svobodná a řídit si svůj pracovní život tak, jak chci sama.

Jaké nabídky na focení odmítáte?
Neprofesionální, lukrativní, nebezpečné a neatraktivní.

Ve které zemi je o vás největší zájem?
Od mých začátků je moje práce mezinárodní a není tomu jinak ani v současné době.

Jaký máte vztah k módě?
Nejsem ten typ, co by módu nějak zvlášť řešil, mám za to, že všeho moc škodí. Mám módu ráda jako žena a s mírou se o ní zajímám.

Je pro vás důležité, jak je oblečený váš partner?
Ano.

A radíte mu při nakupování?
Pokud mne o to požádá, tak ráda poradím.

Kdy jste si naposledy řekla, že nemáte co na sebe?
Nestává se to.

Někde jsem četla, že jste prý dědila oblečení po bratranci...
Ano, dědila jsem oblečení po bratránkovi. Moje nejoblíbenější byla fialová mikina se želvami Ninja... :)

Máte dvě mladší sestry, ty dědily zase po vás?
Přesně tak, ale sestřičky na tom byly o něco líp... :)

Co máte na svém těle nejraději?
Svoji jizvu na tváři.

Máte nějaký svůj kosmetický trik?
Ivanu Tokarskou. :)

Jistě se kolem vás točí spousta zajímavých mužů. Přestože máte přítele, jací se vám líbí, nebo jací vám imponují muži?
Mám ráda lidi, kteří mají jiskru v oku, krásný hlas, šarm, inteligenci, jsou to lidé s osobností, kteří mají hlavně smysl pro humor!

Děláte si doma s přítelem domácí pohodu? Jako že si uvaříte a koukáte na televizi...
To si pište, když je čas, rádi trávíme čas jakkoliv.

Co považujete za svůj největší úspěch?
Vedle svých pracovních, kariérních úspěchů a těch filantropických třeba to, že jsem svobodný člověk, který má svůj život ve svých rukou.

tat1

Taťána otvírá nové kontaktní centrum pro seniory

Vaše nadace otevírá nové kontaktní centrum pro seniory přímo v centru Prahy v Revoluční ulici. S jakými problémy zde mohou přijít? A bude poradenství zdarma?
Ano, poradenství pro seniory a jejich blízké budeme poskytovat zdarma. Naše zkušenost je taková, že nejvíce se na nás lidé obracejí s dotazy, kde sehnat nějakou zdravotní pomůcku, zda mají nárok na nějaký státní příspěvek, lidé, kteří řeší finanční problémy, ale naopak i ti, kteří se cítí být plní energie a mají chuť být stále aktivní. Chceme, aby Kontaktní místo bylo místem, kde se lidé za pomoci naší sociální pracovnice zorientují ve svých možnostech a najdou to správné řešení pro svou situaci.

Vaše nadace funguje už přes pět let. Kolik už se vám podařilo získat pro pomoc seniorům v Česku peněz?
Za 6 let naší existence, kdy podporujeme projekty pro seniory, jako jsou osobní asistence, pečovatelská služba, dobrovolnictví v domácnostech seniorů či aktivizační programy, zkrátka ty programy, které pomáhají seniorům žít doma, se nám podařilo rozdělit téměř 20 milionů korun. Za to je potřeba poděkovat všem našim dárcům, jak firmám, tak jednotlivcům, kteří nás dlouhodobě podporují a kterým nejsou senioři lhostejní.

Měli nějaký vliv na založení nadace vaši prarodiče?
Samozřejmě, právě z těchto silných rodinných vazeb vychází můj osobní zájem a potřeba se věnovat problematice seniorů. Velkou devizou byla velká rodina, vyrůstala jsem s prarodiči a praprarodiči, to vše mne velmi ovlivňovalo. Byla jsem vychovávána k úctě ke starým lidem a je pro mne samozřejmostí, že se o sebe navzájem staráme a zajímáme. Ne všichni ale mají to štěstí, a proto se chci aktivně podílet na tom, aby se situace u nás změnila.

Jaké byste si přála mít stáří?
Věřím v to, že stáří bude takové, jaké si ho sama udělám. To je zákon, který je a bude vždy stejný a neměnný. My jsme tvůrci naší přítomnost a okolností budoucích. Proto si přeji aktivní život po boku milujícího partnera a své rodiny.

Děkuji za rozhovor :)

tat2

Čtěte také:

Reklama