Jsem velice ráda, že se k nám dostaly pořady typu VoVolení a BB. Díky nim  si teď každý večer čtu a nebýt manžela, který vydrží čekat do půl desáté až začnou pořady pro něj, tak televizi s radostí prodáme.

Už jsem jinde četla, že než koukat na takovou Výměnu manželek, je užitečnější hledět do nočníku. Něco na tom bude.

Já mám třebas  moc ráda cestopisy - Cestománii teď můžu uvidět leda na slovenské televizi - opakování, které znám z dřívějška. To, co se nám snaží předkládat dvojice Lábus Kaiser za cestopis nepovažuju a nedívám se.

Estrád jsem si užila dost v době Ein Kessel Hrnec, takže na různé Zlaté mříže kašlu -  opět mínus.  Inteligentní humor zmizel, nahradily ho sprosťárny 5. cenové skupiny bez špetky vtipu.

Seriály s jejich vykonstruovanými dialogy o dvou slovech s děvčaty přes kopírák mě nudí. Miluju filmy o přírodě -  typu Pod Jezevčí skalou, Přátelé Zeleného údolí - to už jsou z dnešního pohledu vykopávky - i když hodnotné. Viděla jsem to ale stokrát a další se netočí.

Klasickou detektivku nikde v programu nevidím. Kriminálka Kolín to nevytrhne.  Zachraňuje to sympatická Julie Lescatová, ta jediná by mi snad zabránila v prodeji (nebo vyhození) TV. Ale co až skončí?

S čistým svědomím tedy prohlašuju, že televize taková, jaká je dnes, by mi vůbec nechyběla a přechovávám ji pouze ze zvyku a jakési nostalgie.

Možná i kvůli té naději, že to přece nemůže být pořád jenom pitomé a nudné?! A kdyby to dál pokračovalo nastoupeným směrem, no bóže. Dvě knihovny přes celou zeď mi zaručí zábavu do sta let. 

Gerda


Dívám se do budoucnosti. Za 30 let bude dnešní mládež kritizovat novoty v TV se slovy : Jo za nás tenkrát, když jsme byli mladý, to byly pořady. První kolo VyVolených. To mělo úroveň, ale dnes ty reality show, to je jen samá sprosťárna a brutalita, jak se na to vůbec mohou dívat...

Nebo jde v současné době opravdu o klesající úroveň TV pořadů?

A je vůbec možné, aby všechny pořady vysílané v TV byly kvalitní. A díval by se na ně někdo?

Je TV pro zábavu, nebo pro vzdělávání a poučování?

Vaše názory na tyto otázky i jakékoliv jiné týkající se televizí vítáme.

Gerdo vám mnohokrát děkuji a mou doušku o budoucnosti, neberte prosím, jako útok proti vašemu textu. Já jsem si jen vzpomněl, jak jsem kdysi někde četl o tom, jak K.H. Borovský svého času říkal, že ti mladí jsou příšerní, samá sprosťárna, ani dělat se jim nechce. Kam ten svět spěje. To za našich mladých let nebývalo :)

Nejzajímavější příspěvky odměníme.

redakce@zena-in.cz

Reklama