...tak by se dal stručně charakterizovat příspěvek od čtenářky s nickem Lubička. Svůj dnešní vzorný pitný režim si musela naordinovat, když dostala ledvinovou koliku. Musí člověk napřed dostat za vyučenou, aby bral své zdraví vážně?

Hezký páteční den přeju všem, tak jsem dorazila z rehábka a pustila jsem se do psaní na dané téma s hrnkem zeleného čaje. Mám ráda různé druhy. V létě ocením ledový, který si vyrábím a dávám do lednice. Když mi chce někdo udělat radost, tak mi k svátku nebo k narozeninám přinese místo kytky nějaký druh, co neznám. Teď dojíždím zásoby ještě z vánoc.

Krom čaje piju i jiné tekutiny a protože jsem prostorově objemnější, tak je jich docela hodně. No, nebylo to vždy tak. Mám dost náročnou práci, tak pitný režim moc dodržovat nejde. Na vlaku je docela fofr, tak jsem dávala za vděk, když jsem si mohla narychlo v pauze koupit něco chlazeného ve stanici nebo v zimě z automatu teplý nápoj. Došlo to až tak daleko, že jsem za den vypila maximálně půl litru, což nebylo vůbec správné.

Komplikace nenechaly na sebe dlouho čekat, jednou v práci mně chytly takové bolesti, že jsem se musela nechat vystřídat a mazat do nemocnice na vyšetření. Měla jsem ledvinovou koliku a pěkně velký šutr. Dali mi na výběr, zda u nich zůstanu a na druhý den půjdu na operaci anebo se toho zbavím sama.

Volila jsem druhou možnost. Doma jsem pila jak strhaná, nahřívala si ledviny a skákala na švihadle. Za týden jsem dostala kámen ven, ale byl to porod. Od té doby dbám na pitný režim a hlavně v létě. Všimla jsem si, že se mi zlepšila i kvalita kůže. Dospěla jsem k názoru, že i když beru nějaké vitaminy a pořádně nepiju, tak mi prd pomůžou. Do pračky, když dáte prášek, musíte dát taky vodu, aby se prádlo vypralo.Tak je to i s našim organismem.

Začínám ráno douškem aloe vera a sklenicí vody s citronem. Mám nad sebou někdy i dozor, protože se párkrát stalo, že za mnou přišel syn se sklenicí vody a musela jsem ji vypít. Odůvodnil to tím, že se nechce koukat na můj skřivený ksichtík, když jsem trpěla díky té kolice. Jinak mám radši něco dobrého k snědku než dobrého k pití.

Včera byl sice důvod na něco dobrého po tak adrenalinovém dni. Naši se dostali do semifinále a tak to jistila medovinka. Říká se, že když piješ sám tak chlastáš a když pijou dva tak slaví. Tak sme se synem trošku poslavili. Včera jsem slyšela po delší době česko-slovenskou hymnu i když v opačném pořadí. Jsem původem ze Slovenska, tak to bylo zase u nás doma trochu nostalgie. No zítra bych chtěla slyšet tu naši půlku a pak šla dodržovat pitný režim někam do hospůdky s přáteli.

Lubička

Pozn. redakce: Text nebyl redakčně upraven

My vás chápeme, milá Lubičko, a i když máme Slováky rády, budeme fandit Čechům

 

To jsme trochu odbočily od pitného režimu. Alkohol se samozřejmě nepočítá. I když pivo je prý dobrý iontový nápoj. Tím vás nechci nabádat k jeho pití. Měly byste si dát raději sklenici vody. Nebo lépe celou lahev.

Jak jste na tom s pitím přes den, milé ženy-in? Jak dodržujete pitný režim? Co nejčastěji pijete?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama