Omluvit se raději hned radí čtenářka Dispečerka. Aby se vám nestalo to, co jí - adresát její omluvy již totiž není mezi námi...

Když omluva zůstane nevyslovená, může se stát, že už nebudete nikdy mít příležitost, vyslovit ji... více v příspěvku čtenářky Dispečerky.


Že nikdy není pozdě?

Když někomu ublížím, omluvím se hned. Mám zkušenost, že pokud budu váhat, může být omlouvání mnohem těžší. V tom nejhorším případě už také nemusí být omluvit se komu. Jak se mám omlouvat tatínkovi, který zemřel? Že mu půjdu každý týden rozsvítit svíčku na hrob? To už je pozdě. Moc pozdě. Jednou jsem mu lhala, on na to přišel a pak se na mě dost zlobil. Čekal, že se přiznám a já neměla odvahu to udělat. Doufala jsem, že to vyšumí a nikdo na to nepřijde. To jsem se ale spletla. A tíží mě to dodnes. A proto radím všem - omluvte se hned. Nikdo vám přece hlavu neutrhne. Může se vám totiž stát, že to nestihnete a bude vás to celý život mrzet.

Zdraví,
Dispečerka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. ledna 2012: Omlouvám se!

  • Cítíte potřebu někomu se omluvit?

Ať už se jedná o malichernost, větší průšvih, či celoživotní křivdu… tentokrát máte šanci se prostřednictvím magazínu ŽENA-IN.cz omluvit. Upřímně a od srdce. Pokusit se vysvětlit svůj postoj k problému, který nastal, a z očí do očí si netroufáte. Své omluvy posílejte na e-mailovou adresu magazínu (viz níže). Chcete-li mít šanci na malý hřejivý dárek, který pak můžete předat adresátovi vaší omluvy, ať je váš text dlouhý alespoň jako tento odstavec – popište v něm situaci, při které došlo k tomu problému, za nějž se omlouváte. A jaký dárek dostane váš adresát? Sladký BIO balíček s čokoládovými pralinkami, ceylonským čajem, irskou kávou a vysokoprocentní čokoládou.

Vaše omluva nechť přistane v naší poště nejpozději 9. 1. 2012 v 15.00 hodin.

cena

Reklama