Čtenářka 13042000 mi k hernímu tématu napsala...

Když jsem byla malá, koupili naši chalupu. Protože v té vesnici, kde jsme měli chalupu jsem měla i sestřenici, která měla zhruba stejně staré děti jako jsem já, zapadla jsem okamžitě do jejich party. Byla jsem pěkné číslo. V partě bylo kluků než holek, ale to nám nevadilo. Už od malička jsem měla nosit brýle, no jak už to u dětí bývá, nenosila jsem je, styděla jsem se za ně.

Dnes jsem ráda, že jsem je v onen okamžik neměla, mohlo to vše dopadnout ještě hůř, než to dopadlo. Lítali jsme po loukách i po kamarádech, všude jsme byli doma, všude jsme dostali najíst i napít, ale občas se stalo, že jsme museli i s něčím pomoct, což nám samozřejmě nevadilo, na vesnici je to tak nějak normální. Tu jsme museli dojít na kopřivy, tu vyhnat ovce na pastvu, tu pohlídat mladšího sourozence. Byla to krásná léta.

Stalo se to, když mi bylo asi 10 let. Jednou jsme lítali po louce, kluci se rozhodli, že budou střílet z praku, tak jsme si my holky sedly stranou a povídaly si. Už ani nevím, jak se to stalo, připletla jsem se jednomu klukovi do rány, trefil se mi přímo pod oko. Měla jsem modřinu jak blázen a doma zaděláno na pěkný průšvih. Všichni se báli, co bude. Já jsem se však rozhodla kamaráda neprozradit. Když jsem přišla domů, tak si toho samozřejmě máma hned všimla, nejdřív se zeptala, co se stalo, já byla rozhodnutá zatloukat a zatloukat. Pak křičela, zakazovala chodit ven, nic nepomohlo. Až asi po týdnu, možná i delší době, to ze mě nakonec dostala. Hned mě odtáhla ke kamarádovi domů, mluvila s jeho mámou, no prostě průšvih jak barák. Kamarád pochopil, že to už asi nešlo déle utajit, ale nezlobil se na mě. Já byla ráda, že naše vztahy nijak neutrpěly, i když máma nechtěla, abych se s ním scházela, stejně neměla moc šanci.

Dnes, když se nad tím zamyslím, tak jsem skutečně moc ráda, že jsem tenkrát neměla na očích brýle, kdyby mi je rozbil a spadl mi střípek do oka, mohlo to skončit skutečně hodně špatně.

Všechny zdraví!
13042000

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


  • Podělte se o své zážitky z hraní her!Napište mi, jaké hry nejraději hrajete a jestli si vůbec rády hrajete. Nebo třeba váš nejlepší herní zážitek... více o dnešním tématu najdete v novince: Ahojte! Den plný her začíná!
  • Na redakčním mailu také očekávám vaše příspěvky k dnešní povídce na pokračování!
  • redakce@zena-in.cz
Reklama