Kamarádka Radka je skoro tři roky maminkou. Válčí s touto situací statečně, ale malý Románek se stále ne a ne naučit na nočník. Vzhledem k tomu, že za krátko ho čeká školka, je to skutečně velký problém.

Nočník

Před pár dny jsem seděl na kafi s kamarádkou Radkou. Pobíhal kolem nás její malý čipera, skoro tříletý Románek. Řeč se tak často stočila k němu. Kromě zábavných historek, jak už to s malými dětmi bývá, jsme si povídali i o starostech. Radku teď nejvíc trápí, že malý ještě stále nosí plíny.

„Nevím, jak ho to naučit. Za chvíli mu budou tři roky, čeká ho školka a on stále vyžaduje plínu. Bez plíny se prostě nevykadí,“ stěžuje si Radka.

Zajímalo mě, jak problém vznikl, jestli Románka na nočník neučili, nebo kde se stala chyba... „Nevím,“ krčí rameny Radka. „Míval problémy se zácpou, ale ty jsme zažehnali. Čůrat do nočníku chodí normálně, vždycky si řekne, ale kakat ne. Domlouvám mu, slibuji odměny, ale nic nezabírá, vždycky chce plínku. Když pak začne plakat, že ho bolí bříško, po zkušenostech se zácpou se vždycky nechám obměkčit... Jenže takhle mi ho do školky nevezmou. Už vážně nevím, co dělat.“

Vyptával jsem se ostatních známých maminek, prohlížel internetové diskuze a řešení téhle situace jsem nenašel. Všechny maminky, které znám a oslovil je, nemají s nočníkem, potažmo záchodem problém. „Holky se to naučily rychle,“ napsala mi maminka Markéta, „Alice chodila od roku a půl. Zuzanka nás trochu napínala, ale ve dvou letech už měla záchůdek zvládnutý.“

Téma dne 31. března 2011: Nočník a záchůdek

Tentokrát si budeme povídat o dětech a jejich nočníkových či záchodových peripetiích...

  • Jak jste učily děti na nočník?
  • V kolika letech začaly děti samy chodit na nočník?
  • Měly jste (nebo máte) s nočníkem nějaký problém?
  • Jak jste problém řešily (nebo řešíte)?

Na tyto a další možné otázky mi odpovídejte formou krátkého příběhu nebo tipů do redakční pošty (viz e-mailová adresa uvedená níže). Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a získání krásného dárku. Uzávěrka posílání příspěvků je 31. března 2011 ve 14.30 hodin, do předmětu mailu nezapomeňte uvést heslo (viz níže). A jaký bude onen slíbený dárek? Krásná (asi tžiceti centimetrová) hračka ze sady Barbie: Ken FASHIONISTAS.

Ken

Reklama