Dovolená je pro většinu dospělých chvílí odpočinku, relaxace, čerpání sil do dalších pracovních dní. Děti v ní ale vidí hlavně nové prostředí, ve kterém se dá zažít mnoho dobrodružství a zábavy. Jak organizačně zvládnout dovolenou s malými dětmi? A jak jí udělat pro malé i velké co nejpříjemnější?

Děti

Před odletem: děti mají přednost!

Cesta na dovolenou začíná na letišti. Už tady je dobré mít na paměti, že dobré cestovní kanceláře a letecké společnosti nabízejí postiženým lidem a rodinám s dětmi do 12 let využít zdarma speciální odbavovací přepážky. Vyhnou se tak čekání ve frontě s ostatními. Také při nástupu do letadla mají tělesně postižení a rodiny s malými dětmi do dvou let přednost.

Během letu: myslete na program

Samozřejmě platí, že čím delší cesta, tím těžší je udržet dítě v klidu, to platí v letadle, stejně jako v autobuse nebo při cestě autem. I ty nejbližší destinace při středozemním moři zaberou letadlem kolem 3 hodin, o trochu déle trvá cesta do Egypta nebo například Tuniska. Když přičteme ještě čekání na letišti a přepravu do hotelu, je to už pěkných pár hodin na cestě, ať letíte kamkoli. Důležité je tedy připravit dítěti na cestu program, aby se nenudilo.

Cestujete-li s malými dětmi je lépe se vybavit dostatečným množstvím kojenecké stravy, nápojů a hygienických potřeb.

V hotelu: vše se dá domluvit předem

I zde platí, že dobré cestovní kanceláře dokáží dopředu zařídit prostornější rodinné pokoje, vybavení, které je potřebné pro péči o malé dítě, i speciální stravu. Je ale třeba myslet na to, že nejlépe se vše zařizuje předem a ještě z České republiky. Cestovní kancelář vaše přání zprostředkuje přes svého delegáta v destinaci a vy můžete přijet do hotelu, kde je vše již zařízeno.

„Za příplatek nabízíme možnost přednostního ubytování ihned po příjezdu. Stejně tak nemusíte vyklízet pokoj hned ráno, odlétáte-li až odpoledne. Obdobná služba totiž umožňuje využít komfortu pokoje až do odletu,“ říká Jan Osúch, mluvčí cestovní skupiny Fischer, do níž patří kromě stejnojmenné cestovky i cestovní kancelář Nev-Dama.

Během dovolené: vy odpočíváte, děti si hrají

Děti

Dětské kluby pro starší děti již nabízí řada velkých cestovních kanceláří. Animační programy zaměřené na rozvoj dětských dovedností i příjemnou zábavu připravují zkušení animátoři, kteří vědí, jak děti zaujmout. Dovolená s využitím dětského klubu může být vítanou změnou jak pro rodiče, tak dítě, které touží po dobrodružství, zatímco rodič spíše po zaslouženém odpočinku.

Link služby: http://www.fischer.cz/sluzby/specialni-sluzby

Link kluby: http://www.fischer.cz/rodinna-dovolena

Reklama