Otcové si své děti chrání, o to víc, jsou-li to dcery. Radanin (43) manžel není jiný. Jenže svou rodičovskou bdělost prý přehání natolik, že mu jeho vlastní patnáctiletá dcera lže do očí. A má v tom plnou podporu své matky.

„Pavel, můj muž, je skvělý manžel i táta, ale se svou rodičovskou rolí to vážně přehání. Nemá pochopení pro individualitu a povahu svých dětí. Je přísný, co řekne, to platí. A nikdy neustoupí, je jako beran. Jenže takhle by se svou pubertální dcerou jen těžko něco svedl. Proto jsou věci, které raději zůstávají jen mezi námi děvčaty,“ přiznává Radana, která v poslední době svou dceru před otcem takzvaně kryje. Její muž se totiž v žádném případě nesmí dovědět, že jejich dcera už není jeho malá, nevinná holčička.

muž

„Je to tak. Eva už půl roku chodí s klukem od nich ze školy. A co víc, oni spolu dokonce už i spí. Kdyby tohle Pavel jen tušil, nedovedu si představit, co by následovalo. Nikdy by to nepřenesl přes srdce. Jistě, ani já z toho nejsem nadšená. Mohla ještě pár let počkat. Kdyby vše bylo tak snadné, randění bych jí sama zakázala. Jenže moc dobře vím, že by příkazy byly houby platné. Děti v jejím věku už mají svou hlavu a nějaké zákazy na ně příliš neplatí. A tak když bude chtít, spát s ním bude stejně,“ myslí si Radana, která je ráda, že má o celé situaci alespoň přehled.

„Velmi mě těší, že se mi dcera se vším svěřila, a požádala mě, abych jí pomohla s vhodnou antikoncepcí. Bylo těžké udržet chladnou hlavu, přiznávám. Jenže kdybych na ni v té chvíli začala řvát a vše jí zakázala, kdo ví, jak by to dopadlo. Takhle je alespoň šance, že neotěhotní. Jenže tohle by Pavel prostě nikdy nepochopil. A tak o tom jednoduše neví. Jistě, mrzí mě, že mu musíme obě lhát. A je mi to značně proti srsti. Jenže je to zkrátka menší zlo, než přijít o důvěru dcery a nechat ji napospas životu,“ dodává Radana.

Čtěte také: