Naše čtenářka s nickem Elis19 se řadí k těm čtenářkám, které jsou štědré a přispívají, ale zároveň si pečlivě vybírají, komu své peníze svěří.

Tříkráloví koledníčci k nám do domu přicházejí pravidelně každý rok, vždycky je s nimi dospělý dozor. Pěkně zazpívají koledy a tak jim rádi přispějeme.Taky se mi líbí, že po sečtení všech příspěvků je uvedeno, komu konkrétně  je obnos určen.

Zrovna včera jsem se podílela na tříkrálovém koncertu v rámci tříkrálové sbírky pro Charitní oblastní spolek, kdy jsme společně se čtyřmi okolními pěveckými sbory zpívali Rybovu vánoční mši s doprovodem orchestru. A bylo velmi sympatické zpívat pro zcela naplněný kostel, kde jak se říká, by ani jehla nepropadla a navíc se vybrala značná finanční částka.

Ráda přispěji i na květinovou sbírku pro podporu a výzkum proti rakovině prsu. Sleduji pravidelně i adventní koncerty a posílám DMS, jenom mi vadí, že zprostředkovatelské firmy si z nich ukrajují sice malý ale přece jenom obnos, který by se všem potřebným moc hodil.

Protože i naše malé město několikrát postihly záplavy, tak posílám menší částky pro Diakonii a věřím, že peníze se dostanou k těm postiženým.

Nemám ale ráda když neustále chodí žádosti od všelijakých organizací, kde kolikrát ani není řádně vysvětlen účel sbírky a moc by mě zajímalo kdo jim poskytuje naši adresu.

Ráda si totiž vybírám, komu chci pomoci.

Zdraví Elis19

Milá Elis 19, myslím, že váš přístup je rozumný a jak jsem se dnes dočetla, podobný názor sdílí většina čtenářek.

Text nebyl redakčně upraven

Reklama