Děkujeme za krátký, ale potěšující příspěvek. Pokud bydlíte v paneláku a nikdo vás ani nepozdraví, budete se možná divit, jaké sousedské vztahy panují v domě, v němž bydlela čtenářka s nickem majelis.

Já bych chtěla zavzpomínat na své minulé sousedy. Nastěhovala jsem se v dětství coby šestiletá na sídliště do panelového domu. Vyrostla, osamostnila a přestěhovala o patro výš od rodičů do svého bytu. Celkově jsem zde bydlela 40 let.

Nyní jsem přestěhovaná s manželem ve větším bytě, nicméně se do starého paneláku ráda vracím. Ty sousedské vztahy zde jsou dosud jedinečné - o silvestrovské půlnoci se všichni schází ve vyzdobené sušárně, každý přinese něco dobrého, popřejeme si a probírá se život až do svítání. Ta nálada a atmosféra je suprová.

Na tohle posezení se i s manželem těšíme - vracím se zkrátka domů.

majelis

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak to máte dobré. Já už osm let bydlím ve třípatrovém domě a skoro se neznáme. Každý zaleze do bytu a zamkne za sebou na dva západy. Občas prohodím pár slov s jednou milovnicí pejsků a se sousedem, který dělá domovního důvěrníka. Ale jeho manželka mě vždycky probodne pohledem, jako bych jí ho chtěla přebrat..

Reklama