Poezii venkovského života vám přiblíži, milé čtenářky, jedna z vás: čtenářka Nealienka. Je totiž typický venkovský člověk, který si město vyzkoušel a vděčně se vrátil zpátky na vesnici...

Další čtenářkou, která si pochvaluje velice poeticky život na vesnici, je Nealienka.


Já mám jasno od mala. Venku jsem ve svém živlu. V lese, na louce, na zahradě. Zemědělská škola, semínka, cibulky a sazeničky, to je to co mě provází životem. Nemám to do města daleko a umím ocenit všechny moderní vymoženosti, ale jsem a myslím i zůstanu holkou z vesnice. Pár studentských let jsem prožila v Praze, ale abych tam zůstala napořád, to mě nikdy ani nenapadlo. Hrozně ráda věším vyprané prádlo venku na zahradě na slunce. Ráda obracím a suším seno, ráda si ráno přivstanu a jdu na houby... Tohle všechno bych nevyměnila za městský, možná pohodlnější život. Takové akce jako jsou místní zábavy, posvícení, šibřinky, maškarní bály, pálení čarodějnic nebo velikonoce, to si nikde ve městě tak neužijí. Vím, co mohu čekat od kterého souseda, vím, že když někdy zapomenu zamknout dům nebo auto, že se nic nestane. Dcera si k nám často vodí kamarádky z města. Občas u nás přespí o víkendu. Jdou se podívat na koně nebo koupat do řeky a já mám pocit, že odsud nerady odjíždějí. Ale to se časem může jistě změnit. Vím, že vše má svá pro a proti. Vím, že pro někoho je městský život nenahraditelný a vím, že ani dnešní vesnice už není taková, jako před padesáti lety. Přesto se tu žije pomaleji, komorněji, řekla bych. Mně to takto vyhovuje a doufám, že to takto i příštích padesát let vydrží.

Čtenářka,
Nealienka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 18. ledna 2013: Cesta z města, cesta do města

  • Přestěhovala byste se z vesnice do města, nebo z města do vesnice?
  • Proč ano a proč ne?

Své příspěvky k tomuto tématu formou úvah a zkušeností zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 18.1.2013 do 15.00 hodin. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tím i možnost získání pěkného dárku - balíčku ORIFLAME: denní krém ORIFLAME essentials Moisturising, oční gel ORIFLAME essentials, oční krém ORIFLAME eco beauty, který tu mám připravený pro jednu z přispěvatelek.

cenacenacena

Reklama