Již deset let od uvedení řady LEGO® Friends v roce 2012 děti zažívají se svými oblíbenými hrdiny dobrodružství, za kterým se vydávají i za hranice městečka Heartlake. Mimo příběhů z městského prostředí se tak děti vydají kempovat do přírody, na pláž, do hor nebo si nově vyzkouší život na řece ve stylovém hausbótu. Že o dobrodružství není ve světě Friends nouze svědčí nejprodávanější stavebnice této řady za uplynulé desetiletí – v Čechách kraluje žebříčku oblíbenosti set LEGO Friends Autobus přátelství!

6213647f4920eobrazek.png

Každá z pětice kamarádek je přitom naprosto odlišná vlastnostmi i zájmy, aby si každé dítě našlo postavu, se kterou se může ztotožnit. V realistickém herním světě naváží nová přátelství, a zároveň podněcují jejich tvůrčí zvědavost a sebedůvěru.

Jak si chtějí hrát dnešní dívky?
Řada LEGO Friends je jedním z našich nejoblíbenějších témat založených na čtyřech letech intenzivního antropologického výzkumu,“ uvádí k výročí Rosario Costa, Design Director společnosti LEGO Group. Tisíce dívek a jejich rodičů po celém světě se zúčastnily výzkumu, ve kterém ty nejpovolanější potvrdily zájem o realističtější detaily, doplňky, péči o zvířata, přátelství, navrhování a stavění interiérů a možnostech hraní rolí.

621364f745ce9obrazek.png

62136508beaadobrazek.pngZa oblibou stavebnic z řady LEGO Friends stojí neustálé inovace a vývoj řady, které zajistily, že je hra v městečku Heartlake aktuální již celé desetiletí. Původně přitom měla za cíl naplnit touhu po realistickém hraní rolí, kreativitě a světě plném detailů. Výsledkem bylo představení nového typu minifigurky, která byla navržena ve stejném měřítku jako klasická minifigurka LEGO, ale byla detailnější a realističtější.

Fenella Blaize Charity, Creative Lead a Design Director společnosti LEGO Group vysvětluje: „Abychom představili Heartlake City jako moderní město, které má u dětí odezvu, usilovně jsme pracovali na vývoji příběhů tak, aby odrážely každodenní život tak, jak ho vidí dnešní děti. Nová sada k 10. výročí je svědectvím toho, jak se Heartlake City za posledních deset let zmodernizovalo. A my podnikáme velmi promyšlené kroky, abychom zajistili, že svět Friends bude i nadále lépe vyhovovat rostoucímu různorodému publiku stavebnic LEGO Friends. Rok 2022 přinese zatím nejrozmanitější řadu postav, jakou jsme kdy měli i novou architekturu a detaily.“

LEGO® Friends Dům přátelství na stromě (41703)
Speciální výroční stavebnice, která obsahuje to nejlepší za 10 let stavebnic LEGO Friends, skrývá celou řadu překvapení a funkcí. Vedle retro pokladů ukrytých ve starém městečku Heartlake přináší set i zbrusu nové zážitky – děti mohou sbírat med z úlu, vyrábět ptačí budky pomocí truhlářského svěráku nebo roztočit větrnou turbínu, která zvedne výtah nahoru. Digitální aplikace s návody na stavění LEGO® dětem umožňuje přibližovat, otáčet a vizualizovat si digitální verzi jejich modelu, zatímco na něm pracují.

6213654a40fefobrazek.png

LEGO® Friends Budovy na hlavní ulici (41704)
Stavebnice zahrnuje tři objekty, které společně tvoří obytný blok. Těšit se můžete na kadeřnictví, mezinárodní trh s jídlem a knižní kavárnu. Vzhledem k tomu, že je každý prvek modulární, mohou kreativní děti budovy přestavovat zcela podle sebe! Součástí je 12 minifigurek, díky čemuž jsou možnosti kreativního hraní prakticky neomezené.
6213657c76232obrazek.png

LEGO® Friends Hausbót (41702)
Všichni na palubu! Na té se nachází zahrada s krabicemi plnými zeleniny a ovoce, jabloň a relaxační oblast se světelnými dekoracemi. Děti mohou své zboží prodávat ve stánku na samostatném molu. Paluba je odnímatelná a vyklopením boční strany lze získat přístup k vnitřnímu prostoru kajuty. Ta zaujme kuchyní, v níž lze připravovat dortíky, prostorem na spaní, sporákem na dřevo, herní stanicí, solárními panely a koupelnou.
621365b0dd141obrazek.png

LEGO® Friends Pouliční trh s jídlem (41701)
Umožněte dětem prozkoumat pokrmy jiných kultur s touto novou stavebnicí. Oslavte trend pouličního jídla a rozmanitost mezinárodní kuchyně se sadou, která potěší jak fanoušky LEGO Friends, tak mladé gurmány. Nechybí food truck s tacos, džusový bar a stánek se sushi a ramenem, ale ani řada dalších tematických doplňků.
621365e7631d7obrazek.png

LEGO® Friends Luxusní kempování na pláži (41700)
Vydejte se s dětmi na pláž i z domova a prožijte spolu ideální den na pláži s pečením marshmallow nebo se uvelebte pod látkovou střechou stanu a představte si, jak pod ním strávíte noc. Sběratelská sada na motivy luxusního kempování obsahuje 2 paddleboardy, na nichž mohou minifigurky prozkoumávat pobřeží a okolní přírodu se štěňátkem Pebble.
6213661972639obrazek.png

LEGO® Friends Veterinární klinika (41695)
Dopřejte dětem od 4 let možnost dát najevo jejich lásku ke zvířatům a postarat se o zraněné koťátko. Barevná budova obsahuje veterinární ultrazvuk, místnost na péči o srst a kočičí škrabadlo. Horní patro lze odejmout pro snadný přístup k funkčním prvkům v dolní části modelu, jako je pokladna a skříň s veterinárními přístroji.
6213664d10e1bobrazek.png

LEGO® Friends Auto ochránců želv (41697)
Stavebnice vezme děti na záchranou misi, kde ochrání želví mládě před krabem. Set obsahuje funkční model čtyřkolky s odnímatelným přívěsem, v němž se tým záchranářů může postarat o zvířata i cool surfovací prkno pro akční příběhy. Kompaktní model čtyřkolky má ideální velikost na to, abyste jej vašemu potomkovi přibalili do batohu na jakékoli dobrodružství.
6213667b07c40obrazek.png

LEGO® Friends Auto sázečů stromů (41707)
Podpořte zájem dětí o přírodu s touto stavebnicí, díky které se mohou hravou formou dozvědět něco o pěstování rostlin. Součástí jsou 2 minipanenky, stromová školka, funkční pick-up, spousta zahradnických doplňků a figurky divokých zvířat, které budou postavám z LEGO Friends dělat při práci společnost.
621366ab89608obrazek.png

obrazek.png

Reklama