Česká značka krmiv Fitmin získala prestižní ocenění v rámci nezávislého programu Volba spotřebitelů 2017, který monitoruje, oceňuje a podporuje nové a inovované výrobky nebo výrobkové řady uvedené na český rychloobrátkový trh. Prvenství mezi spotřebiteli v kategorii Krmivo pro kočky získala řada Fitmin For Life.

„Toto ocenění nás těší především proto, že vychází z názorů samotných spotřebitelů, kteří mají s produktem přímou zkušenost. Máme radost, že lidé naši poctivou práci ocenili a zvolili za produkt roku právě Fitmin For Life,“ říká Petr Křivohlávek, generální ředitel společnosti Dibaq a. s., výrobce značky Fitmin.

Fitmin

Řada krmiv pro kočky Fitmin For Life je unikátní svým složením, které je založené na čerstvém mase, což zaručuje nejen vynikající chutnost, ale také vysokou kvalitu výsledného produktu. Živočišné proteiny jsou oproti proteinům rostlinným pro organismus koček lépe využitelné, ale především jsou nezbytným zdrojem bílkovin a obsahují všechny důležité aminokyseliny potřebné pro správnou funkci a vývoj organismu. Právě proto je vhodné, aby jejich podíl v krmivu byl co nejvyšší (v krmivu Fitmin For Life je 86–89 % proteinů živočišného původu). Krmiva nejsou vyráběna z geneticky modifikovaných surovin a neobsahují umělá barviva ani zchutňovadla. Naopak jsou obohacena o komplex dentální péče, který chrání zuby před ukládáním plaku a působí tak preventivně proti tvorbě zubního kamene. Nechybí ani prebiotika, omega 3 a 6 mastné kyseliny, vitamíny a minerály ve formě chelátů a extrakt z juky, díky kterému dochází ke snižování zápachu nejen výkalů, ale i moči.

Receptura řady Fitmin For Life je založena na rýži a neobsahuje tedy pšeničný lepek ani kukuřičný gluten. Důvodem je to, že pšenice je jedním z nejčastěji identifikovaných zdrojů potravních alergií, takže odstraněním z receptury je výrazně sníženo riziko alergických reakcí. Navíc má rýže vysokou nutriční hodnotu a obsahuje komplexní sacharidy, což znamená, že se tráví pomalu, a to dovoluje tělu zvířete využít uvolněnou energii po mnohem delší dobu.

Fitmin na trhu nabízí 5 řad tohoto krmiva, rozdělených dle životního období a potřeb zvířete, takže pokrývá celý život kočky od kotěte až po seniora. Vybírat lze z variant:

Fitmin

  • pro koťata do 12 měsíců, březí a kojící kočky;
  • kompletní krmivo pro dospělé kočky s nadváhou, kastrované a sterilizované kočky;
  • kompletní krmivo pro dospělé dlouhosrsté kočky;
  • kompletní krmivo pro dospělé kočky s kuřetem,
  • kompletní krmivo pro dospělé kočky s čerstvým lososem.

Doporučená maloobchodní cena se odvíjí od druhu krmiva a velikosti:

  • 400g balení stojí od 75 do 80 Kč;
  • 1,8kg balení od 235 do 250 Kč;
  • 8kg balení od 880 do 960 Kč.

 

Více informací je k dispozici na www.fitmin.cz.