Rabínova dceraReva Mannová
RABÍNOVA DCERA
Pravdivý příběh ortodoxního židovství, sexu a drog

Její šokující i drásavá výpověď si čtenáře získá svou nekompromisní, brutální otevřeností; ani na chvíli nás autorka nenechá na pochybách o své touze vymanit se ze začarovaného kruhu drogové závislosti a promiskuity; o snaze nalézt sebe sama i vyšší stupeň duchovního poznání.

Reva se narodila v rodině váženého londýnského rabína, ale přísná výchova a dusivé rodinné prostředí ji brzy, téměř jako dítě, vrhlo do víru divokého nespoutaného života. Po čase se však rozhodne s tímto destruktivním a neuspokojivým životem skoncovat a vrátit se k židovské víře. Opouští Londýn, vstupuje do ženské ješivy v Jeruzalémě, kde hledá nejen nové přátele a manžela, ale především svou cestu k Bohu.

Autorka odkrývá nepřístupný a těžko pochopitelný svět ortodoxního židovství; její pronikavý vhled do rodinných rituálů svázaných přísnými předpisy je zasvěcený a fascinující.

Reva Mannová (1957), novinářka a spisovatelka. Dnes žije se svými třemi dětmi v Jeruzalémě.

Ukázka z knihy

Experimentování s drogami a sexem začalo v Compagne Gardens u Nicka Morgana a jeho přátel. Byla to skupina hudebníků, co spolu bydleli ve zchátralém domě ve West Hampsteadu, který se stal mým útočištěm. Bylo to místo bez jakýchkoli pravidel. Jejich heslem byla volná láska a mír. Všude visely závěsy z jasně zbarvených indických šátků, pokrývaly i matrace, kde jsem ležela a poslouchala, jak Nick přehrává své písně. Mou oblíbenou byla „I´m high on a highway, high on a highway, baby now". V tom útulném pokoji, s drnkáním kytary v pozadí, jsem opravdu relaxovala. Okenní rámy zdobila křišťálová sklíčka, která vrhala na stěny duhové odlesky, na parapetu stála řada květináčů s konopím a uprostřed místnosti byl velký dřevěný konferenční stolek, kde se neustále nalévaly nové šálky čaje. Byla jsem v pohodě a dostatečně uvolněná, abych se nechala osahávat jakoukoli cizí rukou.

Pevná vazba s přebalem / 130 x 220 mm / 288 stran / 278 Kč

Vydalo Nakladatelství JOTA.

Reklama