py

Francouzský návrhář Jean Paul Gaultier už několikrát prokázal svůj smysl pro humor. Tentokrát ho uplatnil v kolekci, která poukazuje na jeden z klíčových trendů. Styl nazvaný výstižně „Budoár“. Na rozdíl od většiny návrhářských kolegů a kolegyň „nešel“ do nočních košilek, ale do pyžam.

Trend budoár má být lechtivý, jemně erotický a smyslný. Nic z toho nepostrádá „pyžamová“ kolekce Jeana Paula Gaultiera. Možná si říkáte, že něco podobného jste už viděla. Ano, máte dobrý postřeh, koneckonců, co tady někdy nebylo, že? Abyste si zbytečně nenamáhaly mozkové závity, napovím vám, že s pyžamem, které se nosilo místo kalhotového kostýmu do společnosti, přišli už v roce 2009 Dolce&Gabbana.

A pyžamo je tady zas: „Oprášené“, vylepšené, dotažené takřka do dokonalosti. A ještě s přidanou hodnotou navíc. Jean Paul Gaultier se nespokojil s jen tak obyčejným nočním úborem, ale okořenil ho vůní orientálního koření.

Exotika na vás dýchne na první pohled

pyzo

Najdete ji v materiálech, barvách i vzorech. Dámy v hedvábných pyžamech, rozevlátých „župáncích“ a koketních kloboučcích se svižným krokem prochází po přehlídkovém molu…

Ale když se zasníte a pustíte si fantazii na „špacír“, možná se (stejně jako já) ocitnete v luxusním Orient Expresu, a necháte se unášet temnou nocí až do Istanbulu. Samozřejmě v té nejlepší společnosti bohaté smetánky. Agathu Christie nevyjímaje.

To bych si nechala líbit.

A co vy, milé ženy-in? Dokážete si představit, že byste si vzala něco takového na sebe?

Zdroj foto: Facebook J. P. Gaultier

Čtěte také:

Reklama