ale od narození dcery bylo všechno zase jinak. Veškerý čas podřizovala jí. Ale jak píše, ve chvíli, kdy na ní přestala být dcera závislá, začala zase myslet víc na sebe a všem to moc doporučuje. Není třeba celý den, staší alespoň hodina

Přeji krásný pátek vám všem, zrovna tak, jako mám ráda společnost, miluji i samotu. Samotu občasnou a chtěnou :-) V době, kdy byl manželův koníček velkým koněm (tančí ve folklorním souboru, kdyby vás to zajímalo), nechával mě často samotnou klidně celý víkend.

V té době jsem si zavedla tzv. „pyžamkové dny“. Jak již název napovídá, o pyžamkovém dnu jsem celý den strávila ve svém nejbolíbenějším oblečení, v pyžamu. Nakoupila jsem spoustu dobrot, obložila se knížkami, časopisy, filmy a užívala jsem si nicnedělání. A když mi už náhodou začalo být smutno?

Zašla jsem na chat a jen tak pokecala s někým zcela neznámým. Od té doby, co se mi narodila dcera, jsem pyžamkový den nezažila, ale vůbec mi to nevadí, tři týdny před termínem porodu jsem si naordinovala klid doma. Protože muž denně dojíždí do zaměstnání 100 kilometrů a já měla panickou hrůzu z toho, že až to na mě „přijde“, že nestihne přijet, tak jsem celé dopoledne prospala (jako aby to na mě „nepřišlo“), k večeru se upravila, a následnou noc téměř probděla.

Dcerka si ale dala na čas, vlastně, být po jejím, možná ji mám v břiše dodnes :-) Ze tří týdnů bylo týdnů šest a pyžamkové dny se mi pěkně „zajedly“. Prvního půl roku po porodu si snad ani nepamatuji, že bych měla nějaký čas jen pro sebe, vše jsem podřídila dceři, přišlo mi to tak správné. Ne, že bych si neužívala života, ale všude jsem ji brala s sebou, ale to už by bylo na jiné téma :-)

Když přestala být závislá na mně jako jediném zdroji potravy, stala jsem se opět trošku sobeckou, někdy zajdu do divadla, jindy do kina, na koncert, okouknout obchody, na masáž, ke kadeřnici, jen ve svým oblíbených maďarských lázních jsem dva roky nebyla.

Už pro sebe nemívám celé dny, ale prima strávených pár hodin také není k zahození, jsem-li já odpočatá a příjemně naladěná, má z toho užitek i celé mé okolí. Zrovna dnes mě čeká večer přesně podle mého gusta, máme lístky do divadla. Jestli včera některá z vás viděla záznam představení Harold a Maude, tak vězte, že já jej dnes uvidím na živo. Už se moc těším. Každý člověk by měl umět občas vypnout a je jedno, jestli na celý den nebo třeba jen na hodinu.

RosaGloriaDei

Děkuji za skvělý příspěvek a povzbuzení pro ostatní čtenářky-maminky. Myslím, že je to tak správné a slovo“sobecká“vůbec není na místě

Reklama