Doma mám dvě malé děti, a tak jsem si i letos lámala hlavu s tím, jaký pro ně připravit adventní kalendář a jak jim zpříjemnit čekání na Ježíška. Malé čokoládičky v papírovém kalendáři nás už nebaví a nadchnul mě nápad kamarádky Lenky, která ke stropu připevnila košatou větev a na ni bude zavěšovat pytlíčky s drobnými pamlsky. Nechala jsem se tedy inspirovat, dala na hromadu všechny zbytky látek, které se mi hodí barevně do jídelny (tady kalendář bude mít své místo), a pustila se do práce.

Potřebujete tedy pouze zbytky látek, provázek, fixy na látku nebo barvy, tři silné větve, zbavené kůry, šicí stroj či jehlu a nit.

Nastříhala jsem si různě velké obdélníčky, ze kterých jsem ušila pytlíky různých velikostí. Nahoře jsem ušila tunýlek na provázek. U hodně barevných látek jsem ještě přišila štítek z krémového plátna, aby bylo dobře vidět napsané číslo.

Do ušitých pytlíčků jsem navlékla šňůrky z jutového provázku a popsala jsem pytlíčky čísly od jedné do třiadvaceti a na ten největší, štědrovečerní pytlík, jsem napsala 24 a Ježíšek.

S dětmi jsme vyrazili do lesa na pěkné, čisté a silné větve, které jsem doma ještě očistila a zbavila kůry. Pomocí jutového provázku jsem je svázala dohromady (jak vidíte na fotografiích) a zavěsila na hřebík na zdi. K větvím jsem přivázala pytlíčky a hotovo. :-) Ještě chci celé dílo dozdobit ořechovými skořápkami a látkovými ozdobami, ale to už společně s dětmi.

A příští rok? Pytlíčky si schovám a navěším je pro změnu na košatou větev ve vysoké keramické váze.

Větší fotografie najdete ve fotoalbu ZDE.

Jaký adventní kalendář budou mít vaše děti? Vyrábíte jej, nebo kupujete?