Alergeny jako je pyl, peří, prach, zvířecí srst, plísně, roztoči, chemikálie, potraviny a další nechávají zdravého jedince v klidu. Jenže pokud jsme dostali do vínku onemocnění imunitního systému způsobující alergii, pak naše obranyschopnost proti těmto běžným látkám bojuje nepřiměřeně. Stejně jako by šlo o nebezpečnou infekci. A právě teď je nepřítelem číslo jedna všudypřítomný pyl.
5ecf70767d6acobrazek.png
Kromě toho, že alergikům způsobuje bolesti hlavy, únavu, svědění úst, v krku nebo v ších, časté kýchání a alergickou rýmu či dokonce astma bronchiale, na první pohled nejviditelnější jsou oční projevy alergie.

Přehnaná reakce oka na alergen se projevuje alergickým zánětem spojivek. V momentě, kdy se alergeny dostanou do očí, způsobí podráždění oční spojivky, která se zanítí, což je spojeno s nepříjemnými pocity svědění, pálení a štípání očí. Také s otoky očních víček a nadměrným slzením. Jednou z funkcí spojivky je také udržovat oči přirozeně zvlhčené, a pokud tato funkce není zaručena, připojují se i pocity suchosti oka a písku v očích. Jak proti tomu bojovat?
5ecf70a9c4313obrazek.png

Nezapomínejte na prevenci

  • Sledujte pylový kalendář a předpověď hladin alergenů ve vzduchu.
  • Pokud je větrné počasí a sucho, pobývejte venku co nejméně.
  • Noste venku sluneční brýle, i při sportu. Kromě sluníčka vás částečně ochrání i před pylem.
  • Větrejte ideálně za deště, nebo po něm. Pokud je zrovna hezké počasí, nechte při větrání alespoň zatažené závěsy, které pyl částečně odfiltrují.
  • Nikdy si podrážděné oči nemněte, alergickou reakci jen zhoršíte.
  • Po příchodu domů se převlékejte a myjte si ruce, na kterých mohou alergeny ulpívat, a vy si je pak zanesete do očí.
  • Snažte se omezit dráždivé faktory jako je nošení kontaktních čoček, používání řasenky, či jiných dráždivých kosmetických přípravků.
  • Očím uleví studené obklady a kapky s obsahem ectoinu - přírodní látky chránící membrány buněk živých organismů před škodlivými vlivy vnějšího prostředí.

Ectoin, zázrak z nehostinný míst

Tuto látku objevili vědci v mikroorganismech, které dokáží přežít v nehostinných místech na Zemi – na vyprahlých pouštích, v horkých gejzírech, místech věčného ledu nebo na dně oceánů. Klíčem k jejich schopnosti odolávat extrémním podmínkám je její unikátní schopnost vázat a zadržovat vodu. Proto je také tak cennou složkou přípravků určených k terapii alergie a suchého oka, onemocnění dýchacího ústrojí či v dermatologii.
obrazek.png
„Ectoin nevstupuje do buňky. Pouze pokryje sebe i okolní molekuly a buněčné membrány vodní vrstvou, která je velmi stabilní a molekula vody se v ní pohybuje pomaleji. Jednotlivé hydrokomplexy se začnou překrývat, až se z nich vytvoří ochranný vodní plášť – tzv. hydrofilm. Tento hydrofilm pokryje sliznici nebo pokožku a chrání ji před stresem zevního prostředí a dokáže zabránit vstupu alergenů,“ vysvětluje jeho působení MUDr. Jitka Zvejšková s tím, že při boji s alergeny zabraňuje jejich vstupu do oka, a tím potlačuje příznaky alergie, jako jsou svědění, podráždění, zčervenání nebo slzení očí.5ecf6fb711400obrazek.png

Nechte se ochránit přírodou

Této přirozené ochrany očí využívají v léčbě a prevenci alergického zánětu očí také oční kapky Vividrin ectoin. Stačí jedna až dvě kapky několikrát denně, aby účinně potlačily příznaky alergie (svědění, pálení, zčervenání nebo slzení očí) a zároveň oči příjemně zvlhčily. Kromě toho předchází alergiím a tlumí zánětlivé procesy v oku, protože brání vstupu alergenů do oka. Dávají tak podrážděné spojivce čas k regeneraci.
5ecf70b459e78obrazek.pngDíky obsahu přírodních složek (ectoin, kyselina hyaluronová) mohou Vividrin ectoin používat nejen dospělí, ale i děti, těhotné a kojící ženy nebo uživatelé kontaktních čoček.

Přestože neobsahuje žádné konzervační látky, můžete ho používat celých 6 měsíců po otevření.

Naše články:
Alergici, jste připraveni na pylovou sezónu?

Více informací naleznete zde
5ecf70cc323e4obrazek.png

Reklama