Využijte jedinečné možnosti značky Vileda!

Využijte slevový kód a nakupte s 20% SLEVOU! Zadejte slevový kód Z58VZG a užijte si SLEVU!

Klikněte ZDE

vil1.jpg

Zjistěte, na co jste skutečně alergičtí

Nejdůležitější je vědět, jakými alergiemi trpíte. Pokud mezi ně patří ty pylové, je dobré znát pylový kalendář. Sezona je dlouhá a může vás zaskočit například už na konci ledna. Navíc každoročně pyly začínají řádit v jiný čas – to se odvíjí podle délky a teploty zimního období. Nejčastěji alergiky trápí pelyněk, bříza, dub a trávy. Jako nejsilnější období se udává duben až červen. Příznaky ovšem mohou potrápit i na podzim, a to kvůli rákosům a různým bylinám. Zjistěte, které měsíce jsou nejproblematičtější právě pro vás, a podle toho se předem připravte a nedejte pylům šanci!

6246caae3c792obrazek.jpg

Kde je prach, jsou i alergeny

Prach je během úklidu jedním z největších nepřátel. Sám o sobě tolik neškodí, obsahuje ovšem velké množství alergenů, jako jsou roztoči, plísně a v neposlední řadě pyl. Ten se do domácnosti dostane nejenom oknem, přinášíme si ho z venku na oblečení, obuvi a vlasech. Tito „nezvaní společníci“ se následně spolu s prachem usazují na volných plochách, proto je potřeba se jich co nejúčinněji zbavit, než napáchají škodu v dýchacích cestách. Univerzálním pomocníkem, který si s prachem poradí na jedničku, je mikrohadřík z recyklovaných vláken od značky Vileda. Je ideální nejen do kuchyně nebo koupelny, ale i celého bytu. Hadřík zvládne úklid i bez čisticích prostředků, je extrémně savý a spolehlivý.

Důležité je nezapomínat ani na podlahy. 99 % bakterií a virů dokáže odstranit sprejový mop Vileda 1.2 Spray Max, jehož mikrovlákna dokonale přilnou k povrchu podlahy. Čistý domov budete mít během mávnutí ruky a předejdete nepříjemným příznakům alergií.

6246cad489e65obrazek.jpg

Sítě v oknech dokáží zázraky

Pokud máte pocit, že byste se doma museli neustále ohánět hadrem, zvolte zaručenou a pohodlnou jistotu, kterou je protipylová síťka do oken. Ta zadrží většinu pylových zrn přilétajících z venku, takže větrání během teplého období už nebude strašákem. Promyslete si ale, do kterých oken se rozhodnete ji instalovat, kvůli vysoké hustotě stíní a nepustí do domu tolik denního světla. Proto doporučujeme dát ji pouze na ta okna, kterými nejčastěji větráte.

Sušení prádla venku si rozmyslete

Většina z nás miluje vůni prádla usušeného venku, avšak spolu s čistým oblečením si domů přinesete také spoustu pylu. Ideálním řešením jsou sušičky prádla, které jej zbaví téměř všech pylových a prachových částeček. Pokud chcete přeci jenom sušit prádlo venku, nezapomeňte ho po sundání ze šňůry pořádně vyklepat. Pylové částečky z něho sice neopadají všechny, ale zbavíte se alespoň části z nich.

Pro silné alergiky jedině čistička vzduchu

Pokud všechny předchozí kroky zradí, neklesejte na mysli a zkuste si pořídit čističku vzduchu, některé z nich jsou totiž vybaveny tzv. pylovým režimem. Ten intenzivně střídá rychlosti ventilátoru, díky čemuž dochází ke zvýšené cirkulaci vzduchu, víří se usazené nečistoty, čímž je umožněno jejich dokonalejší odstranění z místnosti. Při výběru se orientujte také podle vzduchového výkonu motoru. Měl by odpovídat velikosti místnosti, ve které budete čističku používat.

6246ca8588e73obrazek.jpg