Alergie je onemocnění imunitního systému, který nepřiměřeně reaguje na látky jako je pyl, peří, prach, zvířecí srst, plísně, roztoči, různé chemikálie a další. Jde o takzvané alergeny, které se pro organismus stávají nebezpečnou infekcí. Ten se pak snaží bránit, což se projevuje různými způsoby. Může jít například o bolesti hlavy, únavu, svědění úst či krku, časté kýchání, alergickou rýmu nebo dokonce astma bronchiale. Na první pohled jsou ale nejviditelnější oční projevy alergie, jež se označují jako alergický zánět spojivek. Mezi ně patří svědění, štípání, pálení a slzení zarudlých očí a otoky očních víček.

Clipboard01.jpg

V momentě, kdy se alergeny dostanou do očí, způsobí podráždění oční spojivky, která se zanítí. A právě tento zánět se projevuje výše zmíněnými symptomy. Jednou z funkcí spojivky je také udržovat oči přirozeně zvlhčené, a pokud tato funkce není zaručena, připojují se i pocity suchosti oka a písku v očích.

Clipboard02.jpg

Jak proti tomu bojovat?

  • Pokud o sobě víte, že patříte mezi alergiky a pylová sezona je pro vás doslova pohromou, dodržujte preventivní doporučení.
  • Sledujte pylový kalendář a předpověď hladin alergenů ve vzduchu.
  • Pokud je větrné počasí a sucho, pobývejte venku co nejméně.
  • Noste venku sluneční brýle, i při sportu. Kromě sluníčka vás částečně ochrání i před pylem.
  • Větrejte ideálně za deště, nebo po něm. Pokud je zrovna hezké počasí, nechte při větrání alespoň zatažené závěsy, které pyl částečně odfiltrují.
  • Nikdy si podrážděné oči nemněte, alergickou reakci jen zhoršíte.
  • Po příchodu domů se převlékejte a myjte si ruce, na kterých mohou alergeny ulpívat, a vy si je pak zanesete do očí.
  • Snažte se omezit dráždivé faktory jako je nošení kontaktních čoček, používání řasenky, či jiných dráždivých kosmetických přípravků.
  • Očím uleví studené obklady a kapky s obsahem ectoinu - přírodní látky chránící membrány buněk živých organismů před škodlivými vlivy vnějšího prostředí.

Co je to ectoin

Jedná se o látku, která má unikátní schopnost vázat a zadržovat vodu. Proto je cennou složkou přípravků určených k terapii alergie a suchého oka, onemocnění dýchacího ústrojí či v dermatologii. Tato látka byla objevena v mikroorganismech, které dokážou přežít v nehostinných místech na Zemi, jako jsou vyprahlé pouště, horké gejzíry, místa věčného ledu nebo dna oceánů. Jde o místa, jež se vyznačují extrémně vysokými či extrémně nízkými teplotami, nebezpečným UV zářením nebo vysokou slaností. Vědci zjistili, že to, co umožňuje mikroorganismům přežívat a prospívat na místech jinak nepřátelských k životu, je právě ectoin se svou unikátní schopností vázat a zadržovat vodu. A proto se výborně hodí také při terapii alergie a suchého oka.

640f1fb41eaf91463573271.jpg

Spolehněte se na účinné oční kapky

Přírodní látku ectoin obsahují oční kapky Vividrin ectoin. Po nakapání do oka vytvoří ectoin spolu s molekulami vody na oku vodní plášť, který chrání a stabilizuje buňky očního povrchu. Tento ochranný plášť působí jako štít proti alergenům, protože zabraňuje vstupu alergenů do oka. Na rozdíl od mnoha jiných antialergik, které pouze zmírňují již probíhající příznaky alergie, ectoin alergii předchází. Zároveň intenzivně hydratuje oční tkáně a dává jim možnost se hojit. Očím dodává pocit úlevy a osvěžení.

Oční kapky Vividrin ectoin účinně potlačují příznaky alergie (svědění, pálení, začervenání nebo slzení očí), a zároveň oči příjemně zvlhčí. Předcházejí také alergickým reakcím. Neobsahují žádné konzervační látky a lez je používat 6 měsíců po otevření. Jsou vhodné pro těhotné i kojící ženy, pro děti i dospělé i pro uživatele kontaktních čoček.   
 

640f209150d1bClipboard03.jpg

„Zdravotnický prostředek. Pečlivě čtěte návod k použití.“

Více informací naleznete ZDE.