Za vysokou koncentraci pylů v ovzduší může dlouhotrvající teplo, sucho a také vítr. Ještě koncem března na některých místech mrzlo a byly nízké teploty, ale začátkem dubna už teploměr šplhal ke dvaceti stupňům. Díky nástupu tohoto teplého počasí začalo všechno kvést najednou. Koncentrace pylu je nyní, na začátku května tak intenzivní, že dle odborníků alergické příznaky na pyl nyní pociťují i lidé, kteří alergii nemají. Tento stav pylů ve vzduchu i na všech površích, kde ulpívá, by mohl zmírnit déšť, ten ale zatím nepřichází. Proto se každý zajímá o to, jak se zbavit následků alergických příznaků, které pyl způsobuje.

hlavniobr-v1.jpg

Jaké jsou nejčastější potíže? 
„Alergická rýma“ je běžný příznak alergické reakce v nosní sliznici, která se rozvíjí, když jste vystaveni alergenům, jako jsou například roztoči, pyl, či zbytky zvířecí kůže a srsti. Přestože tyto alergie začínají v nose, příznaky zde nekončí. Kromě nosních příznaků, jako je ucpaný nos, rýma, kýchání či svědění nosu, můžete pociťovat také například svědění či slzení očí. 

Úleva od potíží 
Vyzkoušejte nosní sprej FLIXONASE, který ulevuje od kýchání, svědění v nose, tekoucí rýmy, ucpaného nosu i svědění a slzení očí.

Na rozdíl od jiných léků na alergii, které působí primárně na jednu z látek spouštějících  příznaky ve Vašem těle – histamin, FLIXONASE pomáhá blokovat 6 klíčových spouštěčů alergické reakce vyvolávajících alergické symptomy.* 
Přípravek FLIXONASE pomáhá blokovat 6 klíčových spouštěčů alergické reakce, ne pouze 1.* 
 
Jak FLIXONASE funguje? Podívejte se na video


Šest klíčových látek, které přípravek FLIXONASE pomáhá blokovat : 

 • Histamin 
 • Cytokiny 
 • Leukotrieny 
 • Prostaglandiny 
 • Tryptáza 
 • PAF 

Více najdete na www.flixonase.cz/o-flixonase 

flixo.jpg

Výhody FLIXONASE, který je k dispozici bez lékařského předpisu: 

 • Poskytuje 24-hodinovou úlevu od nosních příznaků, včetně ucpaného nosu, svědění v nose, tekoucí rýmy a kýchání. 
 • Lék na léčbu příznaků alergické rýmy bez následné malátnosti. 
 • Působí přímo u zdroje, kde to potřebujete nejvíce. 
 • Zároveň poskytuje 24-hodinovou úlevu od svědění a slzení očí. 
 • Pomáhá blokovat šest klíčových spouštěčů alergické reakce, ne pouze jeden.* 

hlavniobr-v2.jpg

* Většina běžných volněprodejných léků proti alergii (takzvaných antihistaminik, tedy nejpoužívanějších léčivých přípravků na alergii na základě dat IMS Health Czech Republic 2016-2017) bojuje primárně pouze s 1 látkou spouštející příznaky alergie, histaminem. FLIXONASE jich zvládne 6 = působí proti několika klíčovým zánětlivým mediátorům (histamin, prostaglandiny, leukotrieny, cytokiny, tryptáza a PAF). Přesný počet zánětlivých mediátorů a působení nejsou známy. 

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. FLIXONASE 50 mikrogramů/dávka nosní sprej, suspenze je volně prodejný lék k nosnímu použití. Obsahuje flutikason-propionát. V případě dotazů kontaktujte: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, email: cz.info@gsk.com. Případné nežádoucí účinky hlaste na: ch.safety@gsk.com.  
Datum vypracování materiálu: 5/2018. ZINC: CHCSK/CHFLX/0023/18c  
 
KOMERČNÍ SDĚLENÍ