Strach z lékařů se nese s naší čtenářkou s nickem Puzzlicek už od dětství. Přečtěte si její příspěvek, za který děkujeme.

Nevím, z jakého důvodu mám (a vždycky jsem měla) fobie z lékařů. Nikdy se mi nic extra vážného nestalo, proto jsem ani snad neměla důvod ke strachu. Nicméně každá - byť preventivní kontrola u našeho velmi hodného pana doktora byla utrpením nejen pro mě, ale především pro mé rodiče.

Pokud přišla nějaká pozvánka na kontrolu, rodiče jí okamžitě zkonfiskovali v naději, že se nedostane k mým bystrým uším a očím. Dařilo se jim to tajit až do inkriminovaného dne, kdy se měla daná preventivka konat. Pod záminkou nákupu mě z domů skutečně vytáhli. Bohužel jsem nebyla dosti blbá, abych si nedala dvě a dvě dohromady. Obchod byl na opačnou stranu a jen co jsme se blížili k cestě, která oddělovala „bezpečnou zónu" domova od té nebezpečné lékařské, jsem se začala doptávat, kam že to vlastně jdeme!!!

Mlčení rodičů nic dobrého nevěstilo. Spustila jsem šílený nářek a prosila jsem, ať tam nechodíme, že to odložíme o pár dní. Když jsem se v půli cesty zasekla, taťka mě popadnul do náručí a jako vzpouzející se pytel mě do ordinace přinesl (ale bránila jsem se - zuby nehty!). V ordinaci se mi koulely po tváři slzy jako hrachy, neustále jsem z nervů odbíhala na wc. Kolikrát se mi podařilo opravdu utéct zadním vchodem, ale tatínek byl pohotovější. Doběhl mě, nasázel pár na zadek a šlo se zpátky (on už totiž věděl, co ode mě může čekat).

Jen co jsem překročila práh ordinace, nebyla jsem k utišení. Rodiče konejšili, vyhrožovali, slibovali, nadávali. Nic nepomáhalo.  Pan doktor se mě také snažil uklidnit, donesl mi spoustu bonbonů, hraček, ale ani on mě „nepřemohl". Jedinou větu, kterou jsem mezi vzlyky vyloudila, bylo: ,,Budete mě píchat?!" nepatrný úsměv přeletěl jak rodičům, tak doktorovi po tváři a občas mi mé nejhorší obavy potvrdil.

To se spustila druhá vlna nářků a křiků. A jak to všechno dopadlo? Občas mě tedy opravdu píchali a doma jsem dostala pár facek za to, že se neumím chovat a dělám ostudu! Při další preventivce nebo kontrole se však historie opakovala:D

Dnes už mě nikdo do ordinace nosit nemusí, nicméně když mám vkročit do nebezpečné lékařské zóny, týden mě trápí průjem a zvracení z nervů. A to si vážně legraci nedělám. Jsem prostě strašpytlík!

Hezký lékařský den přeje Puzzlicek

Děkujeme, že jste se k tomu statečně přiznala. Ale myslím, že nejste sama, kdo má fóbii z lékařů.

Napíšete nám také na dnešní téma, milé ženy-in? Chodíte pravidelně a poctivě na preventivní prohlídky? Máte z nich strach? Bojíte se nějaké nemoci? Co děláte pro své zdraví? Čím si ho naopak kazíte? Přiznáte se k nějakému svému nešvaru? Máte nějakou příhodu z ordinace, nebo z čekárny?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama