Krásný den milá Redakce, krásný den čtenářky Ženy-in. Dnes opět přispěji svou troškou do mlýna a malinko zavzpomínám. Čtu tu Vaše krásné příběhy z kouzelných míst a sama vzpomínám na vlastní „dovolenkářské zážitky“.

S manželem si teď již většinou každý rok dopřejeme jednu letní dovolenou. Procestovali jsme Itálii, Chorvatsko, Španělsko, ale byli jsme i na bohem zapomenutých maledivských ostrovech. Řeknu Vám, pobyt u moře je pro mě vždy velkou relaxací a odpočinkem. Ovšem moje/naše nejkrásnější dovolená – dovolená snů – se vůbec neodehrávala u mořského pobřeží v tropických rájích. Prožili jsme ji společně s mou babičkou na Jistebnických rybnících.

Řeknete si krásy Česka – co to je oproti modrým lagunám někde v Karibiku. Opak je ale pravdou. Tuto tradiční českou dovolenou u rybníčků jsme si opravdu velmi užili. Bydleli jsme v nedalekém menším kempu v krásných dřevených chatkách. Babičce bylo tehdy dvaaosmdesát! let ale nevynechala jedinou naši společnou aktivitu. Jezdili jsme na šlapadla a babička by se nejraději ujala „kormidla“ od vyplutí až po návrat, občas jsme si šli zapinkat badminton a tato aktivita nakonec skončila utkáním mezi manželem a babičkou (já jsem si prosím vysloužila funkci – podavač košíčků).

Večer jsme tábořili u ohniště, hráli na kytaru a zpívali staré krásné písničky ze zpěvníků. Bylo nám všem moc krásně. Alespoň to tak vypadalo – všichni zářili radostí a 14 dní dovolené si patřičně užívali. Ptáte se, proč jsme s sebou „přibalili“ i naši babičku? Na začátku léta ji zemřel manžel, a jelikož jsme vlastně nikdy společnou dovolenou nestrávili, chtěli jsme jí udělat radost, trošku jí rozveselit a ukázat, že život může být i v tomto věku pořád stejně krásný jako kdysi.

Poslední noc nám babička všem moc poděkovala. Návrat domů nebyl příliš radostný. Nikomu se od Jistebníků nechtělo. Co naplat, všude dobře, doma nejlíp. Týden po návratu nám volala teta – nemohli se k babičce doklepat, proto vypáčili dveře. Našli ji na posteli a vypadala, jako by jenom spala – s blaženým úsměvem na tváří.

Tak jsme jí snad splnili její přání, ale to největší zřejmě asi bylo setkání s dědečkem, s kterým teď už jistě někde je.

Krásný dovolenkový den přeje

Puzzlicek

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Krásný příběh! :)

A jaká by byla ta vaše dovolená snů, která bude tématem dnešního dne?

Napište nám, jak byste si ji představovaly. Jaká by měla být, kde byste ji rády strávily a s kým. Nebo jste ji už zažily? Splnily jste si sen?

Bylo by to moře, hory, chajda, dobrodružství, exotika, relax a pohoda na pláži? Nebo úplně něco jiného...

Nechte pracovat svou fantazii na plné obrátky, my se budeme se těšit na vaše příspěvky.

Pište na redakce@zena-in.cz

předmět: dovolená snů

Jednu z vás, která nám do redakčního mailu pošle svůj příspěvek, a ten bude pak zveřejněn, odměníme voňavkou od Avonu Secret Fantasy a šikovným zrcátkem do kabelky.

vune Secret Fantasy

Reklama