Princezna Kate

64ad347cf2ef4obrazek.png
Foto: Shutterstock

Součástí britské královské rodiny se Kate stala v roce 2011 po velkolepé svatbě s princem Williamem. Před tím, než začala na plný úvazek plnit královské povinnosti, vystřídala několik povolání. Během studií si například přivydělávala jako servírka. Svůj vztah k módě zúročila, když asi rok pracovala jako nákupčí doplňků u britského oděvního řetězce Jigsaw a působila také ve firmě svých rodičů, kteří podnikali v oblasti party doplňků.

Meghan Markle

64ad348fc0e41obrazek.png
Foto: Shutterstock

Jedním z důvodů, proč byla Meghan Markle jako snoubenka a posléze i manželka prince Harryho některým členům britské královské rodiny trnem v oku, bylo její původní povolání herečky. Její asi nejznámější rolí je Rachel Zane v seriálu Kravaťáci, kde ji mohli diváci při natáčení sexuální scény vidět třeba jen v krajkové podprsence.

Princezna Diana

64ad34b90a342blobid0.png
Foto: Profimedia

První manželka krále Karla III., které se přezdívalo královna lidských srdcí, pracovala po dokončení studií jako vychovatelka, chůva a učitelka v mateřské školce. Její profesní kariéra ovšem neměla dlouhého trvání, protože už v roce 1980 začala chodit s budoucím následníkem britského trůnu a v roce 1981 se s ním zasnoubila.

Královna manželka Camilla

64ad34bc4e8d3obrazek.png
Foto: Profimedia

Svoje studijní léta zakončila druhá manželka současného britského krále Camilla ve Francii, kde se učila francouzštinu a francouzskou literaturu. Poté pracovala v několika londýnských firmách jako sekretářka nebo recepční.

Královna Letizia

64ad34ecf20f8blobid0.png
Foto: Shutterstock

Manželka španělského krále Filipa VI. studovala informační vědy a žurnalistiku a tomuto oboru se věnovala i po dokončení školy. Pracovala v deníku, v tiskové agentuře a posléze se začala věnovat televizní žurnalistice. Působila jako reportérka pro CNN nebo Canal+ a také uváděla televizní zprávy. Prince Filipa VI. si vzala v roce 2004, a tím její novinářská kariéra skončila.

Charlene, kněžna monacká

64ad34e99440aobrazek.png
Foto: Shutterstock

Pětačtyřicetiletá Charlene je manželkou vládnoucího monackého knížete Alberta II. z rodu Grimaldiů. S ním se seznámila na jedné plavecké soutěži, protože právě plavání bylo její prací na plný úvazek. Dokonce reprezentovala Jižní Afriku na olympijských hrách v Sydney v roce 2000.

Princezna Sofia

64ad3537cca8eblobid0.png
Foto: Shutterstock

Švédskou princeznou se Sofia Hellqvist stala v roce 2015, když pojala za manžela prince Karla Filipa. Původním povoláním je modelka, a dokonce se zúčastnila reality show Hotel Paradise. V roce 2005 získala také certifikát lektorky jógy.

Zdroje: Hello Magazine, Wikipedia, iDnes, autorka článku

Čtěte také:

Reklama