„Mám docela nízký práh bolesti, takže jsem se porodu bála jako čert kříže. Bohužel se moje obavy docela potvrdily. Hrozně jsem trpěla a rozhodně na to nevzpomínám jako na nejlepší okamžik svého života,“ popisuje Nikol. Té okolí tvrdilo, že všechnu bolest jí vynahradí okamžik, kdy dceru poprvé sevře v náručí. Nic takového se ale mladé ženě nestalo.

sce.jpg
Foto: Shutterstock

„Od prvních kontrakcí po narození dcery to trvalo asi třicet hodin. Zezačátku jsem si říkala, že to vůbec není tak strašně, ale potom se to rozjelo a já myslela, že bolestí umřu. V porodnici se ke mně nechovali moc hezky, tvrdili mi, že mě to nemůže až zase tak bolet a že jsem přehnaně hysterická. A ať prý tolik nekřičím, protože ruším a děsím ostatní maminky. Na bolest mi sice něco dali, ale nepřišlo mi, že by to zabralo. Přestože jsem v porodním přání měla, že si nepřeju nástřih, udělali mi ho. V konečné fázi, kdy už jsem byla totálně vyčerpaná, na mě doktorka se sestrou křičely, ať koukám tlačit, jinak může miminko umřít. Byl to otřesný zážitek,“ tvrdí Nikol.

Přestože se domnívala, že čas všechny rány zahojí, nestalo se tak. Fyzicky se sice dala dohromady a její tělo se dobře zahojilo, ale po psychické stránce se s průběhem porodu nikdy nevyrovnala. Dceři už jsou přitom dva roky.

„Doteď se mi o porodu někdy zdá a přijde mi, jako bych rodila včera. Všechny ty hrůzy a tu bolest si detailně pamatuju. A rozhodně už nikdy nechci prožít něco podobného. Jsem dokonce ochotná se smířit se skutečností, že místo plánovaných dvou dětí budeme mít s manželem jen jedno. Ten se s tím ale smířit nehodlá, protože si moc přeje chlapce. A nejradši by se o něj už začal snažit. Na denním pořádku jsou u nás hádky o druhé dítě. Manžel argumentuje tím, že mnoho žen rodí několikrát a nikdo to prý tak neřeší jako já a kdyby prý mohl, klidně by to vzal za mě. Příroda to tak ale nezařídila. Je pravda, že i kamarádky si ze mě dělají legraci, že jsem moc velká citlivka. Porod prý není příjemný, ale není to nic, co by se nedalo přežít. Nikdo z okolí mé rozhodnutí nechápe a mně je z toho moc smutno,“ uzavírá Nikol.

Čtěte také: